Nový Jičín ztratil naposledy body 28. října loňského roku v Dolním Benešově, kde remizoval 0:0. Pokud se to tedy vůbec dá nazvat ztrátou, když Dolní Benešov je druhý tým tabulky. Od té doby však Nový Jičín vyhrál deset utkání v řadě, z toho osmkrát s čistým kontem. Narazil až v neděli v Havířově.

„Co Nový Jičín dokázal je obdivuhodné,“ uznal hrající kouč Indiánů Miroslav Matušovič. „Já jsem ale věřil schopnostem našich hráčů a nabádal jsem je k tomu, aby dodrželi veškeré taktické pokyny. Věděl jsem, že pokud ze sebe vydají maximum a dodrží to, na čem jsme se dohodli, že mohou soupeře porazit,“ dodal.

Přesně to se i stalo, byť Nový Jičín byl v první půli lepším týmem. „Držel balon, byl nebezpečný. My tam měli jen dva závary, jinak nic. Až na konci poločasu jsme dali gól, který nám ohromně pomohl,“ poznamenal Matušovič.

Tým Nového Jičína vede zkušený kouč Pavel Hajný, který své svěřence na hru Havířova výborně připravil. „Viděl jsem, že se vůbec neprosazujeme, takže jsme v poločase sáhli k nějakým rošádám, které máme naučené ze zimní přípravy. Změnili jsme systém hry i rozestavení,“ prozradil Matušovič.

Havířovští fotbalisté (v modrém) přehráli Nový Jičín 2:0.

Jeho taktický plán mu vyšel. Nový Jičín najednou nevěděl, jak má na změnu herního stylu Havířova reagovat, a nebezpečnější byli domácí. V 67. minutě pečetil jejich výhru Wojnar.

„Vážím si toho, jak jsme to odehráli, kluci nechali na trávníku srdíčko a takové vítězství nad velice kvalitním týmem nás hřeje,“ byl šťastný Matušovič.

MFK Havířov – FK Nový Jičín 2:0 (1:0)

Branky: 45. Lišaník, 67. Wojnar. Rozhodčí: Koláček – Broskevič, Trigas. ŽK: 5:1. Diváci: 410.

Havířov: Směták – Klejnot, Hottek, Igbinoba – Matušovič (58. K. Skoupý), Wojnar, Zupko, L. Skoupý – Omasta, Lišaník (88. Sedláček), Förster. Trenér: Miroslav Matušovič.