Zápas hodně ovlivnila červená karta petrovického Dittricha, který se pakoval ze hřiště už ve 32. minutě. „Ta karta byla úplně zbytečná, protože za Dittrichem ještě situaci jistili Gill s Bernatíkem. Navíc první kartu dostal Dittrich za řeči, takže to bylo totálně zbytečné vyloučení a oslabení týmu. Nebýt toho, určitě bychom v Havířově neprohráli," mínil po zápase sekretář petrovického klubu Tomáš Lincer.

Havířov (modré dresy) si doma poradil s Petrovicemi 2:0.

Domácím situace pomohla. Ve středu pole jako obvykle režíroval hru Miroslav Matušovič, který vymýšlel nápadité kolmé přihrávky za obranu. „V první půli nám ale ještě hodně chybělo, abychom takové přihrávky využívali. Ten první poločas nebyl z naší strany ideální, na druhou stranu jsme v něm ani nijak vyloženě nepropadli, protože Petrovice mají svou kvalitu," uznal Matušovič.

Hosté si skutečně vytvořili tři slibné šance, dokonce i v oslabení. Největší zahodil Polák Staszewski, který upaloval sám na gólmana Smětáka. „Škoda, že jsme nebyli v koncovce důslednější. I v deseti jsme si odtud mohli něco odvézt," zalitoval Lincer.

Hosté sice doufali, že stejný trend hry vydrží i o změně stran, ale to už na trávníku existovalo jen domácí mužstvo. Hráči MFK nastoupili (zřejmě po důrazné domluvě v šatně) jako vyměnění a nedali hostům šanci. „Tam už nás Havířov přehrál a zaslouženě vyhrál," uznal Lincer.

Havířov (modré dresy) si doma poradil s Petrovicemi 2:0.

„Kluky jsem nabádal, abychom zpřesnili hru, že když si to budeme strkat, šance přijdou. Taky jsem je uklidňoval, aby se uvolnili, vždyť hrají o čelo tabulky. Že naopak nejsou pod žádným tlakem. Pod tlakem se člověk ocitne, když hraje o záchranu. My hrajeme v tabulce nahoře, tak ať si proboha ten fotbal užíváme. Jaképak stresy?" ukazoval Matušovič svým svěřencům cestu, která se může ukázat jako správná.

Správná byla každopádně pro nedělní derby. Havířov proti oslabenému soupeři držel míč, Förster trfil břevno a přišly i další gólovky. A jak správně vytušil Matušovič, po kolmých přihrávkách za petrovickou obranu. „Já bych řekl, že dnešní fotbal měl vše, co měl mít. Bylo to tvrdé, vyhecované, mělo to náboj i fotbalovou kvalitu z obou stran. Jsem rád i kvůli lidem, že jsme konečně dokázali vyhrát a jen doufám, že to pro nás bude znamenat tu pravou vzpruhu do dalších zápasů," zakončil povedené derby Miroslav Matušovič.

MFK Havířov – Lokomotiva Petrovice 2:0 (0:0)

Branky: 68. Byrtus, 83. Skoupý. Rozhodčí: Nesrsta. ŽK: 2:2. ČK: 32. Dittrich (P). Diváci: 400.

Havířov: Směták – Večeřa, Michalčák, Zavadzan, Vagner – Klejnot (63. Babič), Matušovič (90. Trmal), Wojnar (83. David), Byrtus, Skoupý (89. Zupko) – Förster (82. Vachtarčík). Trenér: Miroslav Matušovič.

Petrovice: Hájek – Reichl, Bernatík, Gill, Bajzath – Lemchi (53. Kempný), Dittrich, Škuta, Ruisl – Staszewski, Nielek (68. Sikora). Trenér: Miroslav Čopjak.