MFK HAVÍŘOV - JISKRA RÝMAŘOV 1:1 (0:0)

První domácí divizní zápas skončil pro příznivce Havířova velkým zklamáním. Přes velkou převahu nedokázali naplno zabodovat proti oslabené rýmařovské Jiskře.
Trenér Netolička už mohl využít služeb Roama Bartoše, kterému byl po administrativních průtazích zdárně vyřízen přestup z Rakouska. Na druhé straně chyběla díky zraněním hned čtveřice hráčů. Tato absence se na hře hostů znatelně podepsala a Rýmařov zdaleka nepředvedl v poli výkon, který ho zdobil v minulé sezoně.
Domácí neměli žádný problém herně svého soupeře převýšit, ale s proměňováním šancí to bylo mnohem horší. V prvním poločase měl tři obrovské šance Starý, ale ani jednu nevyužil. Dvakrát přitom hleděl do očí pouze brankáři Sedlářovi. Domácí útočník se dočkal ve 34. minutě, kdy z voleje napálil parádně míč do branky, ale sudí mu radost kvůli domnělému ofsajdu vzali. „Byla to sporná situace. Starý byl na hraně, ale rozhodčí mu ofsajd odmával, takže se nedalo nic dělat. O chvíli později už Bartoš po závaru zvedal ruce nad hlavu, ale míč se jen otřel o tyč a skončil mimo, takže do poločasu se diváci branky nedočkali.
Ve druhé půli začali domácí mnohem lépe. Na roh Šrámka vyskočil Starý, který mohl oslavit premiérovou trefu v havířovském dresu. Po gólu Indiáni znatelně ubrali a bylo za to krutě potrestáni. Hosté se dostali k první střele na branku až v 71. minutě a o deset minut později už vyrovnali. Hančin vyrobil hrubku, po které kopali hosté roh a Šašinka srovnal na konečných 1:1. Havířované předvedli, jak se dá lehce a zbytečně ztratit vyhraný zápas.
„První poločas jsme hráli velmi dobře. Kvalitnímu výkonu chybělo pouze gólové vyjádření. Po vstřelení branky jsme paradoxně vyklidili pole a umožnili soupeři dostat se do zápasu. O trest v podobě vyrovnávací branky jsme si řekli sami. Určitě je to pro nás velká ztráta, kterou se musíme snažit co nejdříve odčinit,“ řekl po zápase kouč Jaroslav Netolička.
Jeho protějšek to viděl obdobně. „Kdybychom prohráli 1:0, bral bych to jako milosrdnou prohru. Jenže po gólu v naší síti domácí přestali hrát a my toho dokázali v závěru využít k vyrovnání,“ ztotožnil se s hodnocením domácího kouče Petr Kostelník.
Branky: 49. Starý – Šašinka. Rozhodčí Boček – Horák, Kubica, ŽK 2:1, diváků 300.
MFK Havířov: Eliáš – Frait, Škoda (89. Lakatos), Adam, Hančin – Punčochář, Šrámek, Kisel (81. Giňa), Holý – Bartoš, Starý. Trenér jaroslav Netolička.