Protože před startem jarní části se ze soutěže odhlásily brněnské Heršpice, a týmů zbylo jen šest, vedení soutěže rozhodlo, že po odehrání všech kol si zbylá šestka zahraje ještě dodatečných pět zápasů v takzvané nadstavbě. Kluby souhlasily. Nikdo nechtěl končit v půlce dubna. Termínů je dost.

Havířovanky narazily v úvodním kole na soupeře z Vítkovic. Přehrály jej, což o to, ale nadřely se.

„Holky měly obrovskou převahu, ale co zahodily, to se jen tak nevidí. Přitom v tréninku věnujeme hodně času právě zakončení. Dneska to byl ale den blbec,“ ulevil si havířovský trenér Radomír Zábranský.

Buď úřadovala vítkovická brankářka Lacuchová, nebo domácí hráčky vůbec netrefovaly zařízení. Čestné výjimky tvořily hned v úvodní minutě Waszutová a po půlhodince hry dorostenka Kubíčková.

Druhý poločas byl zpočátku hodně neurovnaný a míč fotbalistky na mokrém terénu moc neposlouchal. „Holky opět bušily na vrata zalezlého soupeře, ale střelecky se nedařilo. Soupeř snížil, naštěstí jsme pak bleskově reagovali. Ale myslím, že ta porážka je pro Vítkovice ještě hodně přijatelná. Realita by spíš odpovídala dvoucifernému výsledku,“ kroutil hlavou Zábranský.

Potěšilo jej, že se po půlroce vrátila na hřiště kapitánka Porembská, takže před šlágrem jara proti Baníku Ostrava se Havířov dává dokupy. „V neděli nás čeká přímý souboj o první místo s Baníkem. Vítěz si s největší pravděpodobností zahraje baráž o druhou ligu, takže bych rád na naše utkání pozval všechny fanoušky,“ upozornil na sváteční utkání Radomír Zábranský.

Gascontrol Havířov – MFK Vítkovice 3:1 (2:0)

Branky: 1. Waszutová, 34. Kubíčková, 76. Krzikalová – 73. Helekalová. Rozhodčí: Jonszta – Rucký Blatný. ŽK: Kuzníková (H). Diváci: 60.

Havířov: Sikorová – Krzikalová, Pochylová, Kuzníková, Marková – Fukalová, Šoborová, Waszutová, Denková. Najvarová, Chrobáková. Střídaly: Porembská, Kubíčková, Motlochová, Siposzová. Trenér: Zábranský.