Oba týmy to měly na silně podmočené umělce a ve vichřici, kdy se během zápasu několikrát prostřídaly všechna roční období, hodně těžké a fotbalu to moc nepomohlo. Havířovské hráčky si však se svým soupeřem nakonec poradily, působily daleko jistějším dojmem a velká část utkání se hrála na polovině Baníku.

O vyšší skóre připravil Havířovanky zrádný terén a konstrukce domácí brány. „Ten terén společně se silným větrem opravdu udělaly své. Holky se nemohly pořádně dostat do hry a míče se zastavovaly ve vodě,“ přibližoval trenér Gascontrolu Radomír Zábranský a přidal ještě jeden hodně zajímavý postřeh ohledně osobních soubojů.

„Tohle bylo pro děvčata strašně obtížné. Baník má v týmu spoustu mladých holek, vlastně ještě děcek, a je těžké proti takovému soupeři nutit naše hráčky jít více do těla jako je to možné třeba proti Brušperku nebo Vítkovicím. Holky to prostě cítí jinak a raději snesou od takového soupeře nějaký ten šrám, než aby mu nechtíc v souboji ublížily. Vždyť skoro polovina mého týmu jsou matky, které vychovávají své děti a proti takovému soupeři se jim hraje opravdu špatně,“ poznamenal Zábranský.

Baník Ostrava – Gascontrol Havířov 0:3 (0:1)

Branky: Volfová, Míčková, Fukalová. Rozhodčí: Kniesl. Bez ŽK. Diváci: 60.

Havířov: Sikorová – Porembská, Krokoszová, Kuzníková, Najvarová – Vítková, Šoborová, Waszutová, Fukalová – Míčková, Chrobáková. Střídaly: Dlouhá, Volfová.