„Oba soupeři se dokonale znají a navíc mezi námi panuje velká rivalita. Brušperk nás chtěl moc porazit, my jsme mu zase chtěli vrátit porážku z posledního ročníku, která nás de facto připravila o postup do baráže,“ prozradil trenér Havířovanek Radomír Zábranský.

Což se povedlo. Utkání však bylo plné nepřesností, kombinace vázla a byl to spíše boj. „Holky si i tak vypracovaly několik šancí, jenže s koncovkou byly na štíru. Sice jsme rychle dali brzký gól, ale pak dlouho nic,“ popisoval průběh první půle trenér Gascontrolu.

Fukalová pak sice dala gól, ale postranní rozhodčí si to po chvíli rozmyslel a po vstřelené brance (asi na základě VAR) odmával ofsajd. Takže branku na 2:0 pro Havířov přidala až chvíli před pauzou Břenková. „Ale pořád jsme nehráli dobře. Pak se nám neproměňování šancí vymstilo, když Brušperk snížil, což mu dodalo síly a Sikorová v brance musela řešit několik ošemetných situací. Nakonec jsme dali třetí gól, což bylo vysvobození,“ shrnul druhou půli Zábranský.

V průběhu utkání mu navíc pro zranění musela odstoupit Fukalová, jedna z nejlepších hráček. „Jsme rádi, že to máme za sebou. Zápasy s Brušperkem jsou vždy více o boji než o fotbale. Holky dneska navíc zbytečně předržovaly míč a zamotávaly se do kliček. Nebylo to ono,“ zrekapituloval tři body Zábranský a pozval diváky na závěrečné utkání podzimu.

V něm Havířov hostí Vsetín, přičemž před zápasem proběhne slavnostní předání výtěžku z charitativní akce Vítězíme pro Kateřinu bývalé hráčce klubu Kateřině Kyjovské, kterou zákeřná nemoc připoutala na vozíček.

SK Brušperk – Gascontrol Havířov 1:3 (0:2)

Branky: 70. Šlégrová – 8. Denková, 44. Břenková, 83. Pochylová. Rozhodčí: Macrineanu – Měkýš, Vykopal. Bez ŽK. Diváci: 50.

Havířov: Sikorová – Krzikalová, Porembská, Pochylová, Janulková – Fukalová, Mikysková, Šoborová, Denková – Břenková, Najvarová. Střídaly: Waszutová, Vítková, Marková, Kuzníková, Kuglerová. Trenér: Zábranský.