Utkání se Vsetínem bylo od počátku velkým bojem. Vsetínské fotbalistky sice nedávno dostaly osmičku od Baníku, ale v tom utkání jim chyběla řada zkušených hráček, které naopak v Havířově byly k dispozici.

Havířov se na výhru pěkně nadřel. Sice měl více ze hry, ale šancí si tolik nevytvořil. Waszutová jednu po samostatné akci proměnila, pak ale pohrdla dokonce penaltou, takže domácí hráčky měly pořád jen o gól navrch.

Druhý poločas přinesl ještě větší boj. Oba týmy si nic nedarovaly, havířovské fotbalistky trochu svazovala nervozita z možnosti poskočit na první místo tabulky, a tak se gólu dočkaly až v 83. minutě, kdy všechny uklidnila Najvarová – 2:0.

„Jsem moc rád, že to holky zvládly. Ukazuje se, jak vyrovnaná soutěž je. Některé výsledky v ní mohou být zkreslující a odvíjí se od toho, s jakou sestavou zrovna kdo kam přijede,“ upozornil trenér Havířova Radomír Zábranský, který předvídá, že o vítězství v soutěži si to rozdá jeho tým s Baníkem Ostrava.

„První květnovou neděli přivítáme Baník, to bude velký svátek a pravděpodobně rozhodující souboj. Musíme však odehrát i všechna ostatní utkání jako rozhodující. Doufám, že už bude moci naskočit vyléčená kapitánka Porembská,“ přál by si trenér Zábranský.

Gascontrol Havířov – FC Vsetín 2:0 (1:0)

Branky: 21. Waszutová, 83. Najvarová. Rozhodčí: Macrineanu – Šimeček, Smékal. ŽK: Rýdlová (V). Diváci: 100.

Havířov: Sikorová – Kuzníková, Motlochová, Krzikalová, Pochylová – Waszutová, Šoborová, Fukalová, Denková – Volná, Najvarová. Střídaly: Siposová, Kubíčková, Maláčová, Porembská, Volfová. Trenér: Zábranský.