U havířovského družstva se ve valné většině zápasů řeší jen skóre, a protože děvčata produkují na poměry ženské kopané modernu s množstvím nastřílených branek, není divu, že se po šestnácti kolech blíží už stovce vstřelených gólů.

V dalším kole uštědřily lekci předposlednímu Rožnovu, proti kterému musely improvizovat v sestavě. „Byla určitá marodka a pracovní povinnosti, takže chybělo hned pět hráček, navíc Fukalová nastoupila jen na část utkání. Ale holky si s tím poradily víc než dobře. Tým se v polepené sestavě neuvěřitelně semknul, holky hrály kolektivně a odjezdily to po zadku," usmíval se spokojený trenér Havířova Radomír Zábranský.

K úsměvu měl důvod. Domácí celek prakticky nevystřelil na bránu a většinu utkání se bránil. Havířov kromě branek ještě nastřelil břevno a tyč, k tomu neproměnil několik vyložených šancí. Hattrickem se blýskla Radka Volfová.

Trenéři Havířova nechali ve druhé části některé opory odpočívat a všechny hráčky si dostatečně zahrály. Jejich pohledný a rychlonohý fotbal dělal Rožnovu problémy.

„Holky se mi za důvěru odměnily skvělým výkonem, fotbal měl v jejich podání hlavu a patu, musel se líbit. Jsem rád, že se prosadily střelecky, poděkování patří i našim fanouškům, že za námi vyjeli," zakončil Zábranský.

Havířov nyní čeká derby s Těšínem, ale protože nemá umělku, tak se paradoxně utká coby domácí tým v Českém Těšíně. Hraje se v sobotu ve 14 hodin na umělé trávě v areálu na Frýdecké.

FC Rožnov p. R. – Gascontrol Havířov 0:8 (0:3)

Branky: 13., 34. a 88. Volfová, 8. Míčková, 48. Vudarčíková, 66. Holáňová, 72. Šoborová, 90. Chrobáková. Rozhodčí: Koláček. ŽK: 1:0. Diváci: 40.

Havířov: Dlouhá – Motlochová, Volková, Waszutová, Krokoszová – Chrobáková, Šoborová, Maláčová, Míčková – Volfová, Holáňová. Střídaly: Fukalová, Vudarčíková, Cibiková. Trenér: Radomír Zábranský.