O pohár starosty města Orlová, to byl v únoru další cíl havířovských hráček, které si kromě samotného putovního poháru za celkové prvenství odvezly domů i ocenění pro nejlepší střelkyni turnaje, kterou se stala Natálie Míčková.

Havířovské hráčky zaváhaly ve skupině pouze s Brušperkem, ovšem tomu pak vrátily porážku ve finále celého turnaje. V permanenci bylo mnoho fotbalistek našeho regionu a také několik ligových futsalových hráček včetně reprezentantek.

„Moc si prvenství vážíme. Podobně jako na Těšín Cupu jsem přenechal tým na starost mé kolegyni Antalíkové a hru jsem si užíval z tribuny. Byla radost dívat se na naše hráčky, jak hrají místy na jeden dotek a předvádějí pohledný futsal. Obrovskou zásluhu na skvělé organizaci turnaje má Tomáš Siekiera, který se tohoto náročného úkolu zhostil na jedničku,“ poznamenal trenér a předseda havířovského klubu Radomír Zábranský.

Ocenění týmům a hráčkám provedl osobně starosta města Orlové Miroslav Chlubna, který fotbalistkám Gascontrolu předal putovní pohár a popřál hodně štěstí v jarní části sezony.

„Na tu se už pečlivě připravujeme. Máme před sebou dlouholetý cíl dostat se do druhé ligy a jsme tomu blízko. Holky tomu určitě podřídí vše,“ je si jist trenér Zábranský.

HAVÍŘOVSKÉ VÝSLEDKY

Zápase ve skupině: Havířov – Sn Ostrava 4:0 (Denková, Břenková, Porembská, Míčková), Havířov – Brušperk 0:1, Havířov – Knurów (Pol.) 4:0 (Šoborová 2, Najvarová 2).

Čtvrtfinále: Havířov – Orlová 4:0 (Míčková 3, Denková )

Semifinále: Havířov – Orava 8:0 (Břenková 2, Míčková 2, Porembská, Najvarová, Šoborová, Krajtová)

Finále: Havířov – Brušperk 2:0 (Břenková, Denková)

Konečné pořadí turnaje: 1. Gascontrol Havířov, 2. SK Brušperk, 3. Slovan Ostrava.