Čtyři kola před koncem si zajistily prvenství na hřišti Štramberku, kterému nedovolily skórovat.

Svěřenkyně trenéra Radomíra Zábranského tak potřetí za sebou usednou na fotbalový trůn této soutěže a postarají se tak o zcela výjimečný počin v klubové historii.

„Myslím, že na sebe mohou být holky právem hrdé. Úroveň fotbalu ve městě pozvedly na maximální úroveň, dělají Havířovu čest,“ konstatoval trenér Zábranský.

Samotný zápas ve Štramberku se v mnohém podobal těm předchozím, hráčky soupeře herně převyšovaly, vytvářely si šance a skórovaly, byť v první půli to ještě nebylo úplně ono.

„Spoustu gólovek nám vychytala brankářka, ale děvčata to znovu vzala poctivě a příkladně bojovala až do konce. Zaslouží pochvalu,“ uznal trenér.

Na očekávanou oslavu titulu přijel do Štramberka i plný autobus fanoušků, další přijeli po vlastní ose. „Všem patří dík, ty hlavní oslavy nás ale teprve čekají i s převzetím poháru v červnu. Tam si vše pořádně vychutnáme,“ upozornil Zábranský.

Za tři roky pod jeho vedením prohrál Havířov v divizní soutěži během 57 utkání jediné. To je úctyhodná bilance. „Motivaci ale máme pořád. Chceme soutěž vyhrát bez ztráty kytičky,“ doplnil.

Fotbalistky znovu vyhrály a mohly začít slavit.Zdroj: FK Gascontrol Havířov

Pro svůj tým měl jen slova chvály. „Přijeli jsme bez Naty Míčkové, nemocné Beáty Najvarové a zraněné Radky Vítkové, navíc nebyla ani moje asistentka Petra Antalíková, která si plnila ligové povinnosti v Hradci Králové. Každopádně vím, že kdyby mohly, tak by s námi všechny byly a tohle vítězství patří také jim. Máme skvělý tým, spoustu kvalitních fotbalistek, několik reprezentantek ve futsalu a účastnic nejvyšší ligy u nás i na Slovensku. Holky tři roky jedou naplno a k tomu, aby jejich snažení došlo konkrétního cíle, nám chybí už jen posun do vyšší soutěže. Počkáme, jak dopadne za týden aktiv v Olomouci a podle toho se zařídíme,“ přiblížil Zábranský.

Na Moravě totiž ještě stále není vytvořena celomoravská soutěž, která by vyplnila mezeru mezi divizemi a druhou ligou. „Když nebude vytvořena, podáme opět přihlášku rovnou do druhé ligy, anebo požádáme polský či slovenský fotbalový svaz o výjimku, aby nás pustily do nějaké ze svých ligových soutěží. Holky si zaslouží hrát vyšší úroveň,“ má jasno Radomír Zábranský.

Kotouč Štramberk – Gascontrol Havířov 0:3 (0:1)

Branky: 26. a 63. Fukalová, 77. Chrobáková. Rozhodčí: Kneisl. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

Havířov: Sikorová – Porembská, Pochylová, Krokoszová, Motlochová – Denková, Šoborová, Waszutová, Fukalová – Krajňáková, Chrobáková. Střídaly: Holáňová, Regecová, Kulhánková, Volná.