Jasná pozice favorita, defenzivní soupeř a obecenstvo plné očekávání zrovna neulehčovaly fotbalistům MFK jejich pozici.

Do brány se tentokrát postavil mladý Kodeš, zimní posila z Vítkovic, a domácí se jali diktovat tempo hry. Průběh zápasu byl podobný jako před týdnem v Polomi, jen s tím rozdílem, že Valaši nechtěli vůbec hrát.

„Karlovice si jasně přijely pro bod, kouskovaly to, hrály furt za balonem, zformovaly obranu a my bušili do plných," výstižně popsal průběh utkání Miroslav Matušovič, hrající trenér Indiánů.

Ti v první půli sice drželi balon, ale dobře fungující a reagující obranu Valachů se jim přelstít nepovedlo. „Bylo tam málo pohybu. Na takto hrajícího soupeře platí jedině to, když jste aktivní, dáváte balony do stran a následnými centry se snažíte rozbít zformované postavení soupeře. To nám ale chybělo," upozornil Matušovič.

Proto také provedl už o přestávce dvě změny v sestavě a střídající Gomola s Uhrem havířovskou hru výrazně oživili.

Indiáni začali hrát více v pohybu, roztahovat obranu soupeře a vytlačovat protihráče z jejich pozic. „Nabádal jsem kluky k trpělivosti, která se nám zase vyplatila. Tentokrát jsme měli na své straně i štěstí, když jsme skórovali až v nastavení, ale za celý průběh zápasu jsme si ty tři body zasloužili. Soupeř prakticky neohrozil naši bránu a kluci si za výhrou šli. Dotlačili jsme to tam silou vůle," oddechl si Matušovič.

Právě on stál u zrodu rozhodující akce, když centrem ze strany do vápna našel na bližší tyči Musiola, který vyhrál svůj souboj a na zadní tyči zavřel akci dobíhající Omasta. Indiáni rozhodli přesně po takové situaci, na které Matušovič o přestávce své svěřence upozorňoval.

„Musím přiznat, že tentokrát byla v kabině menší bouřka. Ale oprávněná. My jsme opravdu první půli promrhali. Až ve druhé jsme hráli to, co jsme si řekli. Jsem rád, že to kluci nezabalili, pořád se snažili bojovat a ten gól je odměnou za jejich vytrvalost a píli. Mnohdy je takto vydřené vítězství cennější než třeba výhra 5:0 po jednoznačném průběhu," byl Matušovič rád, za to, že všechny body zůstaly v Havířově a Inidáni tak nadále vytváří tlak na vedoucí Valašské Meziříčí.

MFK Havířov – FC Velké Karlovice 1:0 (0:0)

Branka: 90(+3). Omasta. Rozhodčí: Hanák – Mikeska, Slaminka. ŽK: 3:4. ČK: 90(+3). Vašut (V. Karlovice). Diváci: 160.

Havířov: Kodeš – Lisický, Matušovič, Cigánek, Musiol – Zupko – Omasta, Förster (46. Uher), L. Skoupý, Klejnot (79. Rozsíval) – K. Skoupý (46. Gomola). Trenér: Miroslav Matušovič.