Naposledy si k přípravnému utkání pozvali Vítkovice, hrající krajský přebor. Indiáni šli do zápasu s hlavním úkolem zkvalitnit defenzivu. „V předchozích utkáních jsme dostávali hodně gólů, takže v současné době pracujeme na odstranění chyb v obraně a zlepšení přechodové fáze," objasnil před zahájením zápasu trenér Zoltán Beňo.

Do třicáté minuty byla hra vyrovnaná na obou stranách. Zápas otevřel až Michalčák, který překonal gólmana hostů po rohovém kopu Matušoviče. To domácí povzbudilo a během deseti minut prostřelili Slavíka ještě třikrát.

Druhou půli gólově zahájil svým hattrickem Koubek a po něm zvyšoval Skoupý. Dlouhou dobu to vypadalo, že hosté pojedou zpátky do Ostravy bez vstřelené branky, ale nakonec se i na ně usmálo štěstí a upravili stav utkání na 6:1.

Domácí kouč Zoltán Beňo označil zápas jako kvalitní. „Přípravné utkání bylo velmi hodnotné a splnilo naše očekávání. Postavili jsme se proti dobře hrajícímu soupeři a branku jsme dostali až v druhém poločase. Defenziva se po dnešku o hodně zlepšila. Samozřejmě jsme si dali souběžně za cíl vylepšit hru v přechodové fázi a vše zakončovat góly," dodal havířovský kouč a chválil i celkovou přípravu svých svěřenců.

MFK Havířov – MFK Vítkovice 6:1 (4:0)

Branky Havířova: 33. Michalčák, 36. Koubek, 39. Racko, 42. Koubek, 60. Koubek, 75. Skoupý.

Havířov: Mrozek – Valový, Michalčák, Laryš (46. Aniol), Večeřa (46. Vagner) – Racko, Matušovič, Zupko, Skoupý – Koubek (68. Zielonka), Vachtarčík (80. Baláž). Trenér: Zoltán Beňo.

Další přípravný zápas hraje Havířov v sobotu s Českým Těšínem.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.