Domácí Hlučín měl velmi povedený vstup do zápasu. Rychle se ujal vedení, vytvořil si několik šancí, proti nimž zakročil výtečný Szarowski v orlovské svatyni a brzy po přestávce svůj náskok navýšil.

Po hodině hry se do zakončení dostal i Jonek z Orlové, jenže jeho ránu z ostrého úhlu vyrazil Jurák na roh a hned z následného protiútoku zahrozil znovu Hlučín, kdy Martin Hanus sklepl míč pro svého bratra Františka, ale proti jeho ráně se postavil Szarowski.

Hlučínští kontrolovali svůj náskok a v útočném snažení polevili, čehož využívala Orlová. Na korekci skóre ale nedosáhla. „Nevyšel nám vstup do utkání, dali jsme si vlastní gól, což se nám už stalo v přípravě poněkolikáté a tím jsme si zkomplikovali začátek zápasu. Jde vidět, že naše mužstvo se teprve tvoří, dnes nám chybělo pět až šest hráčů, kteří by se měli k týmu připojit v příštím týdnu. Potřebuje více života do sestavy," ohlédl se za zápasem trenér Orlové Bohuš Keler.

Nový kouč Hlučína Ladislav Bártek i přes jasný postup svého týmu nebyl s výkonem spokojený. „Udělali jsme spoustu nevynucených chyb a naše hra postrádala pohyb. Na můj vkus jsme se dostávali i do málo střeleckých příležitostí," konstatoval trenér Hlučína.

FC Hlučín – Slavia Orlová 3:0 (1:0)

Branky: 11. Hanus, 53. Ambrož, 56. Barcal. Rozhodčí: Duda – Nesrsta, Gálasek. Diváci: 217.

Orlová: Szarowski – Vlk, Kaizar, Skoupý, Šustr (9. Bochňák) – Kopel, Sobala – Pražák (77. Bajzáth), Urban, Kovář – Přecechtěl (46. Jonek). Trenér: Bohuslav Keler.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.