Dotřetice to už vyšlo. Ligový nováček se ve třetím domácím utkání před vyprodaným stadionem dočkal bodového zisku proti některému z vysokých favoritů soutěže.

Gólem do sparťanské sítě se prezentoval dnešní oslavenec Libor Holík, který je v Karviné na hostování ze Slavie. Branka do sítě největšího rivala ho tedy musela nanejvýš potěšit.

„Pochopitelně, i když hlavně mám radost z toho gólu a že jsme konečně bodovali," usmíval se po utkání šťastný střelec, čerstvě devatenáctiletý reprezentant U20.

Podobně jako v předešlých zápasech s favority donutilo plné hlediště Karvinské odjezdit utkání na maximum. A hráči si vypracovali i gólové šance, z nichž největší byly v úvodní půli ta první a poslední, kdy to na Bičíka ve sparťanské bráně zkoušel Budínský obloučkem a ve 44. minutě při závaru i Wágner s Panákem.

Brankář Laštůvka zase musel vytahovat střely Šurala a Vatajelua zpoza břevna. Obrovské problémy měli domácí hlavně s Konatém na pravé straně hřiště. „Ale zase jsme si dokázali vytvořit šance. Kluci se utvrdili v tom, že doma jsme schopni uspět proti jakémukoliv soupeři a dneska jsem na ně patřičně hrdý. Za výkon jim děkuji," chválil Jozef Weber, trenér Karviné.

Druhá půle už byla prostá tutovek, s výjimkou gólové situace sparťana M. Kadlece a již zmiňovaného Holíka, a pak 93. minuty, kdy Laštůvka zachránil domácím remízu při megašanci Zahustela! Domácí vystavovali soupeře do ofsajdu, ale zrovna Zahustel v něm nestál.

„Už to přišlo po avizovaném nastavení, ale hlavně, že máme bod. Od toho v té bráně jsem, abych taky něco chytil," poznamenal po utkání Laštůvka, velká opora mezi karvinskými tyčemi. „Docela mě potěšilo, že jsme drželi Spartu na distanc, při té poslední šanci jsem už nic jiného než se rychle položit na zem udělat nemohl. Ale kromě toho a gólu tam Sparta ve druhé půli už nic pořádného neměla," ohlížel se za utkáním Laštůvka.

MFK Karviná – Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 83. Holík – 70. M. Kadlec. Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Pochyl. ŽK: Janečka – Lafata. Diváci: 4833 (vyprodáno).

Karviná: Laštůvka – Moravec, Hošek, Jovanovič, Kalabiška – Dressler (90. Lingr), T. Weber (74. Janečka), Panák, Puchel (64. Holík) – Budínský – Wágner. Trenér: J. Weber.

Sparta: Bičík – Karavajev, Holek, M. Kadlec, Hybš – Vácha, Sáček – Konaté (87. V. Kadlec), Lafata, Vatajelu (78. Zahustel) – Šural. Trenér: Rada.