Ten se po neshodách u našich severních sousedů v Polsku rozhodl vrátit zpět do Česka. Hlučín, jehož je hráčem, se pak dohodl s Havířovem o formě jeho hostování do konce roku. Holý se tak vrací do klubu, kde s velkým fotbalem začínal. Zde totiž odehrál své první druholigové zápasy. V dresu Karviné následně posbíral i prvoligové starty. Pak si zahrál ještě v Opavě a v Hlučíně. Před odchodem do Polska, kam se vydal letos v létě, hrál za MFK Karviná a patřil zde k nejlepším hráčům týmu.

Dokonce dělal jeden čas kapitána. V polském Haźlachu dostal v nižší regionální soutěži podmínky, kterým neodolal. Po krátkém čase však přišly problémy s platem a s tím spojené rychlé vystřízlivění. „Poláci mi oznámili, že mi budou platit jen polovinu dohodnuté částky a zbytek jedině v případě umístění týmu do pátého místa. Když jsem poukázal na to, že ve smlouvě nic takového nemám, řekli jen, že můžu kdykoliv jít. Tak jsem šel,“ popsal sled událostí Holý. Jelikož dnešek je posledním přestupovým dnem letošního roku, podařil se Havířovanům opravdu husarský kousek.

Nejprve s Holým vyřídili zrušení polské smlouvy, následně i formality u Českého fotbalového svazu, dohodli se s Hlučínem, kde má Holý pořád registrační průkaz amatérského fotbalisty, zajeli rychle do Olomouce potvrdit zaregistrování a hostování v Havířově, no a v neděli už může Holý vyběhnout k mistrovskému zápasu proti Rýmařovu. „Vůbec jsem nevěřil, že by se to dalo stihnout. Byl jsem smířený s tím, že už si do konce podzimu nekopnu,“ poděkoval havířovskému vedení optimisticky naladěný Holý.