Funkcionáři jednoho z nejmladších klubů Karvinska (ne-li vůbec nejmladšího), ocenili zakladatele žukovské kopané v čele s Karlem Swienczykem, kterým předali pamětní plakety, zástupci OFS Karviná zase předávali ocenění čtyřem význačným osobnostem hornožukovského fotbalu za přínos a rozvoj kopané. Pro připomínku svého celoživotního úsilí si došli příbuzní Milana Supíka, Oty Huczaly, Josefa Barona a Vladislava Spratka, neboť všichni jmenovaní obdrželi upomínkové plakety in memoriam.

Kolektiv starých gard si nechal udělat památeční fotku.Zdroj: Matouš Huczala

„Bylo příjemné vidět pohromadě bývalé fotbalisty a činovníky klubu, kteří se zde dobrovolně starali o chod a činnost několika družstev," poznamenal současný předseda Slovanu Marcel Tovaly. „Potěšila nás účast. Rádi jsme předali hezké upomínky lidem, kteří stáli za vznikem a rozvojem kopané v obci. Někteří je obdrželi in memoriam, ale našlo se i hodně těch, kteří dorazili osobně," podotkl Tovaly.

Padesátileté jubileum odstartovali hráči starých gard, tedy lidé, kteří klubem prošli. „Rozdělili se na místní Žukováky a Těšíňáky a proti nim hrála zase část kluků z Havířova a dalších měst, co u nás působili," vysvětlil Tovaly. Zápas dopadl příznačně, tedy nerozhodně 3:3 a všichni si moderátorem komentovaný zápas užili.

Slavnostní výkop provedl Karel Swienczyk. I po letech mu to pořád kope.Zdroj: Matouš Huczala

Hlavním utkáním pak byl závěrečný zápas okresního přeboru mezi domácím Slovanem a Loukami.

Oslavy budou pokračovat v sobotu 24. června turnajem mladších žáků za účasti šesti týmů, aby se nezapomnělo na to nejdůležitější – budoucnost v podobě mladých hráčů.

Poslední díl oslav se plánuje na středu 28. června, kdy v areálu od 17 hodin změří síly áčko Slovanu s hokejisty HC Oceláři Třinec. „Půjde o charitativní zápas, kdy se budou předávat drobnosti a sada dresů Ocelářů postiženým lidem," upřesnil Marcel Tovaly a srdečně na utkání pozval diváky z širokého okolí.

Všichni ocenění.Zdroj: Matouš Huczala