Baník Sokolov – MFK OKD Karviná 2:0 (0:0)


„Pokud by se v kopané udělovaly body za umělecký dojem jako v krasobruslení, tak jsme snad na špici soutěže," ulevil si po utkání trenér karvinského mužstva Marek Kalivoda.

Celý týden pracoval na vhodně zvolené taktice, která byla účinná a Sokolov v první půli nevěděl, kam dřív skočit. „Měli jsme jasně navrch, jenže pokud naše úsilí není podpořeno brankově, pak je celá snaha k ničemu," pokrčil rameny Kalivoda.

„Je to běh na delší trať, ale já z nastoleného herního trendu neustoupím. Holt budeme muset v letní přestávce pracovat na posílení mužstva tak, abychom do něj vhodně dosadili hráče, kteří ten styl zkrátka budou zvládat," dodal po utkání zklamaný Kalivoda.

Šanci od začátku zápasu dal mladému Juřenovi, který přišel z Baníku Ostrava. Jak se mu jevil? „Velmi dobře. Juřena se na hrotu statečně rval, prezentoval se spolehlivým výkonem," ocenil kouč MFK OKD novou posilu.

Karvinští v prvním dějství dobře kombinovali a Sokolov k ničemu nepustili. Domácí hodně kazili a v útoku se jim nedařilo. Jedinou větší šanci první půle měl sokolovský Strnad, který však po Hanzlíkově rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle.

Do druhé části vstoupil Sokolov aktivněji, ale do šance se dostal až v 70. minutě po selhání karvinské obrany. Strnad postupoval sám na Palečka, ale místo střely volil nahrávku Čadovi a ten akci zazdil.

Z následného rohu ale Karvinští znovu špatně obsadili nekrytého Metelku, který je za to potrestal gólem. „To jsou pořád ty samé chyby. Stalo se nám to minule s Jihlavou a tato branka byla prakticky totožná s tou, kterou jsme inkasovali v Mostě," mohl si Kalivoda hlavu ukroutit.

Sokolovští pak výsledek pojistili, když Metelka zakončil své sólo karvinskou obranou tvrdou střelou k bližší tyči. Hosté pak otevřeli zadní vrátka ve snaze vyrovnat, což umožnilo domácím chodit do nadějných brejků, ale z nich žádný nevyužili, byť šance měli.

„Je to obrovská škoda, protože jsme měli na to v Sokolově minimálně bodovat. Ale náš tlak je prostě třeba zužitkovat brankou, nebo rovnou dvěma, jinak to budeme mít těžké. Teď už nám čelo tabulky odskočilo. Naštěstí jdou zápasy za sebou v rychlém sledu, takže můžeme ten nezdar odčinit hned ve středu, ale mrzet nás to asi bude i pak. Uděláme vše pro to, abychom soutěž dohráli se ctí," zakončil trenér Karviné Kalivoda.

Branky: 70. a 77. Metelka. Rozhodčí: Hrubeš – Štěrba, Zeman, žluté karty: Vaněček, Vrtělka – Gonda, diváci: 1102.

Karviná: Paleček – Hrtánek, Hoffmann, Bolf, Knötig – Ciku (61. Presl), Savić (76. Vrána), Jursa, Gonda (70. Bartošák) – Vladavić – Juřena. Trenér: Marek Kalivoda.

Další zápas hraje Karviná už ve středu od 17 hodin s Táborskem (Sezimovým Ústím).