Dolní Lutyně splnila třígólovou normu a přehrála Lukešův Vratimov. Havířovské Datyně si zopakovaly zápas na umělé trávě MFK Havířov, tentokrát ale vyhrály nad silnými Veřovicemi. Bod proti podobně kvalitnímu Brušperku uhrály na své umělce Albrechtice. Stonava v Bystřici nehrála, zápas byl odložen.

Sokol Dolní Lutyně – FC Vratimov 3:0 (2:0)

Tři góly, tři body. Podle této rovnice jedou na jaře fotbalisté Dolní Lutyně. Po výhře v Sedlištích vyprovodili stejným výsledkem i Vratimov. „Soupeř měl dva vyloučené hráče, takže výsledek trochu zkresluje, ale šest jarních bodů je určitě příjemný začátek," byl potěšen vstupním vkladem trenér Dolní Lutyně Jiří Skála.

Lutyně přes zimu hodně pracovala na obraně a na tom, aby jí protihráči nechodili do vápna jako na exkurzi hradů a zámků v letní sezoně. „I proti Vratimovu jsme hráli zodpovědně z obrany, postupným útokem jsme naleptávali hru soupeře a tahali akce přes křídla. Střed obrany jsme měli vyztužený, hráli jsme to v bloku a soupeř se do šancí nedostával," pochvaloval si Skála.

Základ vítězství položili domácí už do přestávky. Exbaníkovec Lukeš byl vyloučen, když zblízka napálil balon do rozhodčího po sporném verdiktu.

Branky: 42. z pen. a 80. Macháček, 19. Ochodek. Rozhodčí: Franc. ŽK: 1:2. ČK: 20. Lukeš, 42. Kašuba (oba V). Diváci: 130.

D. Lutyně: Šajer – Kudlík (82. Bílý), Vávra, hanusek, Twrdý – Pěgřim, Velký (72. Regec), Szkuta, Ochodek (60. Fismol) – Havlásek (65. Wita), Macháček. Trenér: Jiří Skála.

TJ Dolní Datyně – AFC Veřovice 1:0 (0:0)

Šlágr kola vyhrály Datyně. Zápas s Veřovicemi byl celý první poločas vyrovnaný, ve druhém dějství předvedli domácí větší vůli po vítězství a zaslouženě brali plný počet bodů.

„Dá se říct, že úvodní poločas byl bez šancí. Veřovice nás nepřekvapily, hrály to, co jsme čekali. Je to nepříjemný soupeř, moc šancí jsme si proti němu nevytvořili. Hrálo se od šestnáctky po šestnáctku," informoval asistent trenéra Nešpora na datyňské lavičce Petr Mládek.

Druhá část už přinesla zlepšení v domácích řadách, z čehož rekrutovaly i solidní šance. V těch největších byl Kubiena, rozvlnit síť se ale povedlo až Vlčkovi v 82. minutě. Teď můžou Datyně ještě znepříjemnit cestu za postupem favorizovanému Frenštátu, proti němuž o víkendu hrají.

Branka: 82. Vlček. Rozhodčí: Chýlek. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

D. Datyně: Vasilko – Rohel, Tomašák, Neuman – Miczka, Dolák, Vlček, Robin Bilas, Kubiena – Kodenko (84. Kulhánek), Švrčina (46. Baláž). Trenér: Radek Nešpor.

Baník Albrechtice – SK Brušperk 1:1 (0:0)

Zaslouženou remízou skončilo utkání albrechtických fotbalistů s Brušperkem. Oba celky si vytvořily přibližně stejně šancí.

Nižší fotbalové soutěže jsou v plném proudu.

Hrálo se kvůli špatnému počasí na malé umělé trávě, což se hostům moc nepozdávalo. Asi věděli proč. Do 20. minuty to mohlo být 4:0 a domácí by měli vystaráno. „Bratři Kociolkové zahodili čtyři jasné šance, mohli jsme hned rozhodnout," zalitoval trenér albrechtického Baníku Tomáš Vychopeň.

Jenže právě zhruba kolem 25. minuty se obraz hry začal radikálně měnit, a to takovým způsobem, že na konci první půle to zase mohlo být 0:4. „Úplně jsme vypadli z role. Naši mladí jako by se soupeře zalekli. Ten poločas mohl opravdu skončit 4:4," nechápal trenér Vychopeň zápasový zvrat.

Druhá půle už tolik šancí nepřinesla. Brušperk byl jistý na míči, šel do vedení, jenže ani ne za dvě minuty domácí srovnali. Příkladně bojovali a hráli obětavě. „Opravdu to poctivě odmakali, bodík je dobrý," uznal Vychopeň, jehož tým nemá snadný los. Teď například zajíždí k velkému derby do Stonavy.

Branky: 76. Dorozlo – 75. z pen. Kornak. Rozhodčí: Kolečkář. ŽK: 3:2. ČK: 79. Kroužek (A). Diváci: 150.

Albrechtice: Hekera – Korzeniowski, Věčorek, Kroužek, Wojtyna – Jakub Kociolek, Široký, Dorozlo, Izaiáš – Goj (30. Smiga), Jan Kociolek. Trenér: Tomáš Vychopeň.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.