Na další domácí ztrátu doplatil odvoláním albrechtický trenér Tomáš Vychopeň. Radek Nešpor v Dolních Datyních skončil sám od sebe. Že prý se na to nedá dívat…

Baník Albrechtice – AFC Veřovice 2:2 (1:2)

Fotbalisté Albrechtic v záchranářských dostizích znovu ztratili v domácím prostředí, a to se stalo osudným trenérovi týmu Tomáši Vychopňovi. Po zápase skončil.

Albrechtice letos hrají špatně.

Baníkovci, vědomi si svého špatného postavení v tabulce, se na soupeře vrhli s velkou aktivitou a výsledkem toho byla proměněná penalta Wojtyny. Pak zřejmě přišel klíčový okamžik zápasu, kdy neproměnil vyloženou šanci zkušený Goj. „Je fakt, že kdybychom vedli 2:0, tak to už asi udržíme. V zápase jsme měli územní převahu," hodnotil svou derniéru na albrechtické lavičce Tomáš Vychopeň.

To se ale nestalo. Lepší Albrechtice dostaly ještě do přestávky dva góly a po změně stran horko těžko dorovnávaly aspoň remízu. „Hosté spoléhali hodně na brejky, mají je dobře nacvičené," dodal Vychopeň, který bral svůj konec v Albrechticích s nadhledem.

A na to doplatil odvoláním trenér Tomáš Vychopeň.

„Nebudeme si nic nalhávat, výsledky jsme neměli dobré už delší dobu a v trenérské branži je to normální. S Albrechticemi jsem se rozešel v dobrém, budu jim nadále fandit. Akorát teď nechci fotbal nějakou dobu ani vidět," zasmál se Vychopeň.

Branky: 11. z pen. Wojtyna, 80. Jakub Kociolek – 22. a 41. Hanko. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: 3:2. Diváci: 100.

Albrechtice: Směták – Kroužek, Věčorek, Robenek (46. Palowski, 84. Chmiel), Žyla – Parchanský, Široký, Dorozlo, Jakub Kociolek – Goj (65. Smiga), Wojtyna. Trenér: Tomáš Vychopeň.

SK Stonava – FC Vratimov 5:4 (4:0)

Fotbalisté Stonavy vyrobili z jasného zápasu drama. Z vedení 4:0 byl nakonec výsledek 5:4.

V první půli domácí neškodného soupeře jasně přehráli. Trefili se čtyřikrát a hlavou skóroval dokonce nejmenší muž domácí sestavy Macko. „Ten hrál ale perfektně. Skoro všechno šlo přes jeho stranu hřiště," chválil trenér Stonavy Josef Čermák.

Ani on si za stavu 4:0 nemyslel, že by mohlo přijít ještě nějaké drama. „Ale už jsme se proti Sedlištím přesvědčili, že jsme schopni všeho," kroutil hlavou Čermák při vzpomínce na podzimní duel, v němž domácí vedli 7:0 a skončilo to 7:4.

Stonava doma opět absolvovala střeleckou přestřelku.

Jeho tým do přestávky diktoval tempo hry a předváděl pěkný ofenzivní fotbal. Zakončil hned čtyři akce. „Určitě se bylo na co dívat, hráli jsme velmi dobře," pochvaloval si Čermák, aniž by tušil, jaké překvapení si pro něj fotbalisté nachystají po změně stran.

Hned ze startu druhého dějství Pešek snížil na 4:1. „To pro nás mělo být varování, ale hráči se tvářili, že se nic neděje a polevili. Za chvíli to bylo 4:2 a my pokračovali v pasivitě. Hráči si na metr nepřihráli, nic jim nešlo," popisoval stonavský kouč ubíhající minuty druhé půle.

Teprve třetí vratimovský gól byl pro domácí řádným budíčkem. Zabrali a Juroszek vsítil gól na 5:3. Jak se později ukázalo, bylo to krajně důležité, protože Vratimov neměl co ztratit a vrhnul všechny síly do útoku. Před koncem utkání upravil stav na konečných 5:4 a to měl ještě dvě jasné tutovky! „Úplně zbytečně jsme soupeři dovolili návrat do zápasu. Nervy mi hráči rozhodně nešetří," poznamenal trenér Čermák.

Branky: 26. a 34. Frait, 10. Macko, 17. Hromada, 80. Juroszek – 50. Pešek, 57. Svěnčík, 59. Batfalský, 83. Skoupý. Rozhodčí: Byrtus. ŽK: 1:2. Diváci: 50.

Stonava: Tvardík – Sochora (85. Zachata), Aniol, Škuláň, Hančin – Kluz, Juroszek, Kisel, Macko – Hromada (89. Třaskalík), Frait (46. Skřížovský). Trenér: Josef Čermák.

TJ Petřvald na Moravě – TJ Dolní Datyně 5:0 (2:0)

V Datyních se také měnil trenér. Radek Nešpor odešel sám po debaklu v Petřvaldě na Moravě. Ten vrátil Datyním podzimní porážku i s úroky.

Datyně mají ve výsledcích značné výkyvy.

„Takový zápas nemá ani cenu hodnotit. Soupeř nás přehrál ve všem, byl důraznější, rychlejší. Hrál jednoduše. My jsme si to komplikovali sami. Do nějaké 25. minuty to ještě bylo relativně vyrovnané, i když domácí na nás s chutí vletěli. Problémem bylo odstoupení otřeseného Robina Bilase. Raději jsme ho poslali do nemocnice na vyšetření, ale soupeř by nás přehrál i tak," mávl rukou trenér havířovského celku Radek Nešpor, otrávený hrou svých svěřenců.

Datyně nehrály vůbec to, na co mají. Soupeři samy nabíjely do výhodných pozic. „I při té herní bídě jsme mohli uhrát bezbrankový poločas. Místo toho uděláme kiksy a dostaneme dva góly do šatny," popisoval Nešpor.

A na to se už nemohl dívat jejich trenér Radek Nešpor. Dává si pauzu.

A aby se to nepletlo, v 51. minutě už jeho tým prohrával 0:4. „Teprve pak jsme se o něco pokusili, hráli s míčem, ale to bylo málo. Domácí hrozili z brejků a jeden taky využili. Úplně jsme vybouchli," dodal nakvašeně trenér, jemuž se nelíbila atmosféra uvnitř mužstva.

„Na podzim jsme každého soupeře přehrávali, i když jsme třeba daný zápas nevyhráli. Teď nepřehrajeme nikoho ani herně, ani fyzicky. Na hřišti se hádáme s protihráči, rozhodčími. Táhne se to už od zimy, tréninková morálka je špatná," podotkl znechuceně Nešpor.

Branky: 42., 51. a 60. J. Huvar, 44. z pen. Augustýnek, 48. Malúš. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 3:3. Diváci: 50.

D. Datyně: Vasilko – Rohel (65. Malý), Tomašák, Neuman – Kodenko (42. Hruška), Vlček, Miczka, Dolák, René Bilas – Robin Bilas (23. Švrčina, 80. Baláž), Kubiena. Trenér: Radek Nešpor.

TJ Dobratice – Sokol Dolní Lutyně 1:1 (1:0)

Fotbalisté Dolní Lutyně přivezli z půdy zachraňujících se Dobratic cenný bod, čímž soupeře přidrželi u dna tabulky.

Úvod zápasu v Dobraticích byl hodně živý. Už po třech minutách se po pěkné akci prosadil Pěgřim, ale rozhodčí mu branku neuznali pro ofsajd. A tak zahrozili domácí. Figura v 7. minutě mohl skórovat, ale Šajer byl proti. Jenže v 11. minutě si hosté Figuru nepohlídali znovu a tentokrát je domácí hráč potrestal.

„Pokoušeli jsme se vnutit soupeři svůj styl hry, ale to se nám upřímně ani za mák nedařilo," uznal kouč dolnolutyňských borců Jiří Skála. U svých svěřenců ocenil aspoň fotbalovost. „Byli jsme lepší, jenže soupeř na svém menším hřišti zase důraznější. Chodil do osobních soubojů, to nám nevyhovovalo," upřesnil.

Druhá půle již přinesla zlepšený výkon jeho mužstva. Ale hrozili nadále i Dobratičtí. Jako například Somr, jehož dělovku vytáhl z šibenice výtečný Šajer. V 68. minutě se pro změnu zaskvěl domácí gólman, který z brány vyškrábl už téměř jistý gól Szkuty.

Hosté se dočkali v 73. minutě, Pěgřim se prosmýkl mezi stopery a zavěsil. V poslední minutě se zčistajasna zjevil před bránou Velký, ale na pěti metrech ji překopl. Odjezd domů tak mohl být ještě veselejší.

Branky: 11. Figura – 73. Pěgřim. Rozhodčí: Ham. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

D. Lutyně: Šajer – Kudlík, Vávra, Hanusek, Twrdý – Wita (85. Fismol), Szkuta, Velký, Ochodek – Havlásek (60. Regec), Pěgřim. Trenér: Jiří Skála.