„A zaslouženě. Šenov si letos postup opravdu zaslouží, předváděl celou sezonu konstantní výkony a má kvalitu," uznal dolnodatyňský kouč Radek Nešpor.

Kvalitu měl i první poločas zápasu. Protože bylo utkání pro oba soupeře prestižní, žádný tým nechtěl zbytečně vyrobit osudovou chybu, která by vedla k vedoucímu gólu. Proto byly k vidění spíš jen pološance než vyložené tutovky.

Vyrovnaný duel se hrál i po změně stran, jen s tím rozdílem, že obrany už zcela převážily nad útokem a byla to spíš nuda. „Ve druhé půli jsme se přestali pohybovat. To byla voda na šenovský mlýn, trochu nás přitlačili, ale naštěstí jsme vzadu působili docela jistě a nepustili soupeře do šancí. Byl to klasický remízový zápas," rekapituloval bod proti Šenovu trenér Nešpor.

Ale i ten má pro jeho tým cenu. „Chceme se dostat do nejlepší čtyřky, takže i remíza s lídrem se počítá. Podobně pozorně bychom ale měli hrát i ve Stonavě, jen škoda, že se nám zranil Neuman a pro derby nejspíš nebude k dispozici. Taky Janovský odjíždí na dovolenou a bude nám chybět," zalitoval Nešpor.

TJ Dolní Datyně – SK Šenov 0:0

Rozhodčí: Slaný. ŽK: 2:2. Diváci: 330.

D. Datyně: Vasilko – Neugebauer, Tomašák, Neuman (60. Kulhánek) – Vlček, Miczka, Dolák, Janovský, Kubiena – Antl (66. Kodenko), Baláž (70. Vandriak). Trenér: Radek Nešpor.