Domácím pomohla situace z 10. minuty, kdy rohový kop Miroslava Matušoviče třinecký brankář Paleček nezachytil a balon mu z rukou vyklouzl do vlastní brány.

Houževnatě hrající indiáni pak přežili dvě tutovky Třince, jednou jim pomohlo břevno, a tak si do kabin odnášeli překvapivé vedení.

To po změně stran vymazal Smetana, který chvíli předtím trefil břevno havířovské svatyně. Havířovští se nevzdávali, kontrovali brejky, které ale gólman Paleček vyřešil. Na obzoru už byly penalty, když Třinec rozhodl o svém postupu.

V 80. minutě odmával pomezní rozhodčí sporný zákrok tělem u postranní čáry, z čehož pramenila třinecká standardka. Hlavní pak přehlédl strkání Čelůstky ve vápně, který tím získal rozhodující výhodu a vsítil vítězný gól.

Ani to domácí nepoložilo a po úniku Omasty mohl srovnat zkušený Racko, který se znovu vrátil do havířovského kádru po jarním hostování v Rakousku. V poslední šanci zápasu zaváhal i Skoupý. „Škoda, minimálně ty penalty bychom si za výkon zasloužili, pak už je to loterie. Ale mužstvo se snažilo, nechalo na place vše, z tohoto pohledu jsem spokojen," hlásil po zápase hrající kouč Havířova Miroslav Matušovič.

MFK Havířov – Fotbal Třinec 1:2 (1:0)

Branky: 10. vlastní Paleček – 56. Smetana, 81. Čelůstka. Rozhodčí: Marek.

Havířov: Směták – Večeřa, Michalčák, Wojnar, Skoupý – Omasta, Förster (78. Pištěk), Matušovič, Babič, Cenek (72. Zupko) – Racko. Trenér: Miroslav Matušovič.