Za devět utkání nastříleli už 33 gólů. Tomu se říká produktivita.

„Myslím, že hráčům na jednotlivých postech se podařilo dát ty správné role. Všechno si sedlo a my se teď můžeme těšit z nějaké stabilní formy,“ pochvaloval si hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič, mimochodem autor dvou prvních havířovských gólů v posledním utkání.

Vítězství nad silným soupeřem bylo zasloužené. Domácí si vytvářeli šance, proměňovali je a to je zásadní rozdíl mezi minulou a touto sezonou.

Havířovští fotbalisté (v modrém) se doma vytáhli a deklasovali Dolní Benešov.Zdroj: Josef Pintér

„Herně jsme na tom byli i loni celkem dobře, ale šance jsme neproměňovali v takové míře jako nyní. Ale i Dolní Benešov měl v zápase nějaké šance. Jenže je neproměnil. V žádném případě nechci říct, že to bylo jednoduché utkání,“ poznamenal Matušovič.

Projevila se ofenzivní síla týmu. „Důležité je, že se kluci do šancí pořád dostávají. Jsme teď na vítězné vlně a doufám, že se na ní udržíme co nejdéle. Chtěli bychom tím oslovit ve větší míře fanoušky fotbalu ve městě, protože kdy jindy by měli přijít povzbudit mužstvo, když ne teď?“ ptá se řečnicky Matušovič. 

MFK Havířov – FC Dolní Benešov 5:1 (2:0)

Branky: 9. a 16. Matušovič, 64. L. Skoupý, 73. Wojnar, 79. Förster – 59. Rychnovský. Rozhodčí: Šafrán – Šamárek, Galásek. ŽK: 1:0. Diváci: 370.

Havířov: Směták – Zupko, Bialek, Cigánek – Klejnot, Matušovič (72. Uher), Wojnar, L. Skoupý (86. Slivka) – Omasta, Michalčák, Förster. Trenér: Miroslav Matušovič.