Domácí problémy se složením sestavy vyvrcholily nečekaným zraněním dvou krajních obránců. Defenzivní řada se tak představila ve zbrusu novém složení. „V pátek bylo po tréninku ještě vše v pořádku, ale v neděli ráno přišel Valový s tím, že ho do zápasu nepustí zraněný kotník a při rozcvičce si obnovil zranění achilovky i Pešek. Dlouhodobě je mimo i Hrbáček, takže ze čtyř beků chybí hned tři," vyčíslil ztráty havířovský trenér Zoltán Beňo.

Indiáni si v první půli udržovali mírnou převahu a dostali se do zaslouženého vedení. Jeden z beků Slavičína zahrál v pokutovém území rukou a penaltu proměnil bezpečně Matušovič – 1:0. Když na začátku druhé půle zvýšil po nenápadné akci Starý na 2:0, zdálo se, že Havířovským první podzimní výhra v domácím prostředí neuteče.

Jenže utekla. Hosté nejprve přežili obrovskou šanci Starého, který běžel sám na brankáře, ale místo střely hledal ještě zbytečně Lukana a z akce sešlo. Pak hosté nečekaně srovnali dvěma rychlými výpady a odvezli si bod.

„Když vedeme o dva góly a nevyhrajeme, tak nemůžeme být spokojení. Zklamal mě hlavně přístup a výkon některých zkušených hráčů. Nezbývá nám nic jiného, než bojovat dál. Tabulka je neuvěřitelně vyrovnaná a jeden zápas může přivodit zlom," řekl po zápase Beňo.


MFK Havířov – TVD Slavičín 2:2 (1:0)

Branky: 18. z pen. Matušovič, 51. Starý – 65. Kříž, 77. Jaroš. Rozhodčí: Handlíř, žluté karty: 3:3, diváci: 200.

Havířov: Mrozek – Večeřa, Michalčák (65. Zielonka), Neugebauer, Skotnica – Laryš, Zupko, Valla, Matušovič, Lukan (73. Vachtarčík) – Starý. Trenér: Zoltán Beňo.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Mikulovicích.