Po výhře v Novém Jičíně nastoupili Indiáni sebevědomě a v 11. minutě se ujali zaslouženě vedení 1:0, když se hlavou trefil Lukan. Diváci viděli velmi zajímavý duel, na kterém se podíleli hráči obou celků. Blízko ke gólu měl dvakrát Matušovič. Jeho parádní střelu z pětadvaceti metrů vytáhl mimo tyče morkovický gólman a po přímém kopu skončil míč deset centimetrů mimo tyče. Když zahodili další příležitosti Vachtarčík a Wollner, zůstával havířovský náskok minimální.

„Mohli jsme, a hlavně měli utkání rozhodnout. Šancí jsme na to měli dost. Bohužel nám chybělo pověstné štěstí," litoval havířovský trenér Zoltán Beňo.

Hned úvodní akce druhé půle mohla přinést rozuzlení. Matušovič vyslal do tutovky Wollnera, ale ten v ideální pozici minul branku. Hosté nehráli vůbec špatně, ale první střelu na branku vyslali až po hodině hry. To byl impuls, který za chvíli hosté přetavili ve vyrovnání. Hodně jim pomohly chyby havířovského brankáře Mrozka. Ten nejdříve urychleně a špatně rozehrál přímo na kopačky Morkovických, aby následně špatně vyběhl při rohu a Hladík mohl poslat míč hlavou do opuštěné branky - 1:1.

Pak sice chybu napravil a lapil tutovku, ale body už byly fuč. „Nevím, jestli je to prokletí, ale nevyhrát takový zápas, to je prostě síla. Tolik standardních situací, co jsme měli dnes, nemáme ani za tři zápasy," láteřil trenér Beňo.

MFK Havířov – FC Morkovice 1:1 (1:0)

Branky: 11. Lukan – 63. Hladký. Rozhodčí: Santarius. Žluté karty: 6:3. Diváků: 250.

Havířov: Mrózek – Valový, Neugebauer, Michalčák, Pešek – Matušovič, Lukan (77. Zupko), Valla (73. Zielonka), Večeřa – Vachtarčík, Wollner (82. Skotnica). Trenér: Zoltán Beňo.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Petrovicích.