Soupeři, který indiány vlastně vystřídal na čele tabulky, aby pak byl sám vystřídán Mohelnicí a béčkem Opavy, měli domácí co vracet. „Motivace určitě byla, ale hlavně v tom ohledu, abychom se doma loučili vítězstvím. Chtěli jsme divákům nabídnout tři body. Moc radosti jsme jim totiž na jaře nedělali," věděl dobře Miroslav Matušovič, hrající kouč MFK, že diváci asi právem cítili z domácích výkonů mužstva rozčarování.

V neděli to ale neplatilo. Indiáni se rychle ujali vedení, když právě Matušovič vyslal perfektní přihrávkou kupředu Večeřu, a ten dal do šestnáctky ten správný balon, který si hosté srazili do vlastní sítě. „Byl to vlastňák, ale byl tam výborný náběh našich hráčů. Přesně tak to na tréninku pilujeme," byl spokojen Matušovič s plněním pokynů.

Poslední domácí utkání sezony tak indiánům vyšlo.

Hosté sice Křížem srovnali, ale zanedlouho Večeřa znovu strhl vedení na stranu domácích. „To byl trochu paradox, protože po naší standardce jsme měli kopat penaltu za ruku ve vápně. Nepískalo se a hned za dvacet sekund po našem hloupém faulu jsme ze standardky naopak gól dostali. Naštěstí jsme ještě do přestávky dali dva góly, což byl podle mě zlomový moment," přibližoval Matušovič trefy Večeři a Vachtarčíka.

Domácí v nedělním horku bojovali i ve druhé části. Nakonec je nemusela mrzet ani neproměněná penalta Matušoviče. „To byla jasně moje chyba. Za stavu 3:2 se mi hlavou honily různé myšlenky, ale naštěstí jsme to zvládli. Obával jsem se, aby můj kiks nestál mužstvo za tu dřinu body," přiznal Matušovič.

Havířovští fotbalisté (v modrém) porazili Slavičín.

Po zápase mužstvo za výkon pochválil. „Byl to jeden z těch povedenějších výkonů. Ale tak trochu jsem to čekal. Slavičín má kvalitu, chce hrát fotbal a nezaleze vám před šestnáctku jako soupeři ze spodku tabulky. Vlastně jsme na jaře odehráli nejlepší zápasy proti předním týmům soutěže, zatímco proti těm, co byli dole, jsme se trápili," přemýšlí Matušovič.

Každopádně může výhra nad silným týmem pro hráče Havířova znamenat vzpruhu už s výhledem do další sezony. „Hráči jsou pořád mladí, chce to ještě ustálit formu. Ale jsou zase o jednu sezonu zkušenější, a tak by to mělo být trochu znát. Každý podobný zápas nám pomůže," míní Matušovič.

MFK Havířov – TVD Slavičín 4:2 (3:1)

Branky: 5. vlastní, 23. Večeřa, 36. Vachtarčík, 86. Trmal – 18. Kříž, 61. P. Švach. Rozhodčí: Těšina. ŽK: 3:4. Diváci: 200.

Havířov: Směták – Babič, Michalčák, Zavadzan, Vagner – Večeřa, Matušovič (90. Dawid), Byrtus (90. Valla), Vachtarčík (82. Trmal), Skoupý (88. Klejnot) – Förster (73. Zupko). Trenér: Miroslav Matušovič.