Po výhře 2:0 byl spokojen i hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič. „Už jsem říkal dříve, že bych byl ohromně spokojený, pokud by se 
nám s takto mladým týmem povedlo vylepšit naše loňské postavení. Když se vejdeme
do první třetiny tabulky, bude to perfektní," poznamenal Matušovič po utkání.

Je třeba říci, že hráči pro to dělají maximum. Neohrožuje je ani těžký los, pravidelně bodují a je zajímavé, že s Matušovičem na postu stopera sbírají výhry. Mistr ligy s Baníkem i pražskou Spartou nastoupil na této pro něj nezvyklé pozici už třikrát, Havířov třikrát vyhrál, z toho dvakrát s čistým kontem.

„Kluci už si ze mě pomalu dělají legraci, ale není to tak, že bych se tam cpal. Dneska nám bohužel chyběli Babič s Pištěkem, tak jsem se rozhodl, že tam zase nastoupím," vysvětloval kouč Indiánů nutný tah se svým zařazením do sestavy.

S prvním poločasem, který Havířovu herně tolik nevyšel, nebyli domácí spokojeni. V tom druhém přidali a začali si vytvářet gólovky. Dvě proměnili. V 70. minutě to byl Skoupý, který pod břevno nekompromisně poslal odražený balon, který před ním Omasta napálil jen do tyče. Pak se ještě z přímého kopu trefil Hottek (asi si vzpomněl na své nedávné druholigové angažmá v sousední Karviné) a domácí zaslouženě vyhráli.

MFK Havířov – Viktorie Přerov 2:0 (0:0)

Branky: 70. Skoupý, 85. Hottek. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 1:1. Diváci: 200.

Havířov: Směták – Klejnot, Wojnar, Matušovič, Cenek – Omasta, Zupko, Hottek, Skoupý (82. Vágner), Gistinger – Trmal (57. Osvěčík, 90. Gara). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.