Havířovanům patřil první poločas, avšak kromě gólu Byrtuse už více nevytěžili, což se ukázalo jako klíčové. „Souhlasím. Po našem gólu jsme se uklidnili, začali být silní na míči a soupeři ho moc nepůjčovali. O to více nás mrzí, že jsme nevyužili některou z dalších slibných šancí," zalitoval trenér Havířova Miroslav Matušovič, jehož tým předvedl v první půli asi nejlepší jarní výkon.

Havířov (modré dresy) v Novém Jičíně dlouho vedl, ale nakonec domácí srovnali.

Hráči Nového Jičína byli na herní kvalitu Havířova připraveni. Doma jsou silní a body nerozdávají. „My jsme si byli dobře vědomi toho, jak Havířov hraje, takže jsme byli spíše připraveni před půlící čarou. Chtěli jsme zahustit prostor, ale bohužel se nám to dařilo jen do první inkasované branky. Hosté se nakonec svou kvalitou prosadili," uznal novojičínský trenér Pavel Pumprla.

Svým svěřencům o přestávce domluvil, aby byli mnohem odvážnější. Jsou přece doma. „To je pravda, v půlce jsme si něco řekli a druhý poločas už byl z naší strany daleko lepší. Soupeře, který hrozil už pouze ze standardních situací, jsme nepustili do žádné vyložené šance a nakonec srovnali," pochvaloval si Pumprla.

Vzdáváme se? To asi ne, to se jen hráči Havířova připravují na nebezpečné standardky Nového Jičína.

Havířovští nechtěli ve druhém dějství hrát pod tlakem. „Naopak jsme chtěli pokračovat v aktivní hře z první půle, ale najednou jsme přestali hrát a dávali soupeři po zbytečných faulech hodně standardek. Tři ze čtyř jarních gólů jsme dostali po standardních situacích. Na to se musíme zaměřit," všiml si Matušovič.

FK Nový Jičín – MFK Havířov 1:1 (0:1)

Branky: 87. Nippert – 26. Byrtus. Rozhodčí: Mrázek – Mikula, Hanák. ŽK: Moravčík, Hejdůšek – Wojnar, Michalčák, Babič, Vagner. Diváci: 100.

Havířov: Směták – Babič, Zavadzan, Michalčák, Vagner – Večeřa, Matušovič, Zupko (76. Klejnot), Wojnar, Byrtus – Förster (84. Horník). Trenér: Miroslav Matušovič.