Havířovští potvrdili, že se jim na hřištích soupeřů hraje mnohem lépe, než v domácím prostředí. Mikulovicím byli po celý zápas více než vyrovnaným soupeřem, ale na body tentokrát nedosáhli.

„Měli jsme vyhrát. Měli jsme dostatek šancí na to, abychom zápas rozhodli. Jenže všechny šance jsme zahodili, takže se vracíme s prázdnou," musel konstatovat havířovský kouč Zoltán Beňo.

Zpočátku měli domácí navrch a dostali se do dvou šancí, které jim zlikvidoval gólman Mrozek. Havířovští postupně hru vyrovnali a začali hrozit i oni. V 38. minutě ustál Vachtarčík nedovolený zákrok v pokutovém území a nedal tím rozhodčímu možnost odpískat penaltu. „Kdyby spadl, tak jí sudí musel písknout. Dušan chtěl ale akci za každou cenu zakončit, takže z toho nebylo bohužel nic," konstatoval Beňo.

Ve druhé půli pokračovali Indiáni v dobrém a bojovném výkonu. V 55. minutě vyšachovali domácí obranu a Laryš běžel zcela sám na brankáře. Sólo ale nezakončil gólem a hosté za to krutě zaplatili.

O pět minut později vyběhl netakticky gólman Mrozek a po jeho zákroku na hráče, který neznamenal v tu chvíli nebezpečí, už sudí pokutový kop odpískal. „Hráči, kteří byli blízko, říkali, že to penalta byla. I kdyby se soupeře Mrozek nedotkl, tak tam hlavně neměl co dělat. Nejdřív chytí pár šancí a podrží nás, ale pak udělá takovou zbytečnou chybu," čílil se havířovský kouč.

V závěru začali hrát hosté vabank a otvírali zadní vrátka, ale vyrovnat nedokázali. Po porážce klesli na poslední místo.

„Naše podzimy, to je asi prokletí. Kdybychom takový výkon podali v předchozích domácích zápasech, tak jsme byli mnohem dál. Posílenému soupeři jsme byli vyrovnaným soupeřem a zápasu by slušela mnohem víc remíza," mínil Beňo.

FK Mikulovice – MFK Havířov 1:0 (0:0)

Branka: 64. Švancer. Rozhodčí: Čecháček, žluté karty: 1:3, diváci: 120.

Havířov: Mrozek – Valový, Michalčák, Neugebauer, Večeřa – Matušovič, Valla (79. Zupko), Lukan, Skotnica (85. Zábranský) – Vachtarčík, Laryš (76. Wollner). Trenér: Zoltán Beňo.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Novém Jičíně.