„Jsme jelita. Při výpadcích Valmezu, ale třeba i Hranic a Dolního Benešova, jsme dostali ideální možnost polepšit si v tabulce a nevyužili jsme ji," kroutil hlavou trenér Havířova Miroslav Matušovič, který zaváhání soupeřů před zápasem v šatně nepřipomínal. „Nechtěl jsem, aby byli kluci přemotivovaní. Chtěli jsme jít do zápasu s čistou hlavou," vysvětlil.

To se ale stoprocentně nepodařilo. Domácí se nemohli pořádně dostat do koncovky. „Finální fáze nám vázla. Předfinálka byla ještě v pořádku, ale když už jsme se dostali do šance, a moc jich nebylo, tak jsme ji nevyřešili dobře, natož abychom zakončili," vyprávěl Matušovič.

Tři stovky diváků neviděly v první půli nic světoborného. Zato ale viděly neuznaný regulérní gól L. Skoupého, který se po narážečce se spoluhráčem dostal do příhodné pozice a rozvlnil síť. Rozhodčí ale nesprávně odmávali ofsajd.

Jinak Hanáci slušně bránili. „Měli jsme nějakou převahu, ale nic z toho. Kromě toho byl soupeř fotbalový, měl kvalitu a chtěl hrát," uznal Matušovič.

Domácí navíc ke konci inkasovali a museli riskovat. V honbě za vyrovnáním ale dostali po brejku druhý gól. Nakonec ještě snížili zásluhou Gomoly, ale to bylo vše.

„Vůbec nám to nevyšlo, kombinacemi jsme se k ničemu nedostali. Člověk pak chce s výsledkem něco udělat, riskuje, hraje na tři beky a inkasuje po nákopu znovu. Neudělali jsme další krok a štve nás to i kvůli lidem, kteří nás přišli podpořit po delší době zase ve větším počtu," mrzelo Matušoviče.

Fakt, že domácím scházelo pár hráčů, mimo jiné nemohl hrát i sám Matušovič, prý fotbalisty neomlouvá. „Já hrát věčně nebudu a absence k fotbalu patří. Kluci si s tím měli poradit a chybějící hráče nahradit," dodal.

MFK Havířov – FK Nové Sady 1:2 (0:0)

Branky: 88. Gomola – 84. a 86. Dvorský. Rozhodčí: Šištík – Mankovecký, Kontoršikov. ŽK: 4:2. ČK: 85. Cigánek (H). Diváci: 296.

Havířov: Směták – Lisický, K. Skoupý, Cigánek, L. Skoupý (75. Klejnot) – Wojnar, Zupko – Omasta, Förster (85. Rozsíval), Uher (66. Švábík) – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.