„Co si pamatuji, tak ty anglické týdny nám nikdy moc nešly. A navíc hrajeme doma, kde se nám v minulé sezoně vůbec nedařilo. Ale vezeme se na příznivé vlně, a tak věřím, že se s tím kluci popasují, jak nejlépe budou umět," věří v sílu svého mužstva hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

Ten má zatím šťasnou ruku na různé tafy v sestavě. Pro utkání v Šumperku se rozhodl nechat na lavičce letní posilu Uhra. Na jeho post postavil od začátku Švábíka. Oba hráči dali gól.

Havířovští věděli, že je v Šumperku nečeká nic jednoduchého, o to zodpovědněji k zápasu přistoupili. Vedoucí gól jim pochopitelně prospěl. Naopak uškodilo Michalčákovo vyloučení, který hasil Zupkovu nepovedenou malou domů. „Stihl nás dvojí trest. Červená karta a proměněná penalta. Naštěstí jsme pak dali gól," popisoval Matušovič zásah Uhra, který šel do hry o přestávce.

Kondičně výborně připravený Havířov už výhru z horké šumperské půdy udržel a ve středu hraje doma šlágr kola proti Hranicím (od 16.30 hodin).

TJ Šumperk – MFK Havířov 1:2 (0:1)

Branky: 55. z pen. Rozsíval – 19. Švábík, 64. Uher. Rozhodčí: Chlevišťan – Koláček, Galásek. ŽK: 1:4. ČK: 54. Michalčák (H). Diváci: 150.

Havířov: Směták – Lisický, Michalčák, K. Skoupý (73. Cenek), Musiol – Wojnar, Zupko – Omasta, Matušovič (46. Uher), Švábík – Gomola (55. Babič). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.