Havířovští nastoupili opět bez zraněného Matušoviče. Navíc hráli proti svému neoblíbenému soupeři, který dokázal v posledních dvou letech vyhrát všechny čtyři předchozí duely.

Hned v první minutě se hnal jeden z domácích útočníků sám na branku, ale gólman Mrozek mu šanci lapil a Indiány podržel. „To byl důležitý moment. Mrozek zabránil katastrofálnímu začátku, v naší situaci by byl gól obdržený v první minutě hodně deprimující," chválil havířovského brankáře havířovský trenér Zoltán Beňo.

I v dalším průběhu první půle byl havířovský brankář hlavní postavou, když chytil domácím minimálně další dvě velké šance. Hosté s postupem času trochu vyrovnali hru, ale navrch měli nadále Novojičínští.

Ve druhé půli už se dostávali hosté mnohem více do hry a byli za to sladce odměněni. V 55. minutě odvrátili  domácí zadáci míč pouze na hranici pokutového území, odkud ho parádně napálil do sítě nechytatelnou bombou Pešek – 0:1.

„To byla výstavní rána. Pešek trefil míč v pravý okamžik po odskoku, takže měla střela pořádnou razanci. Když proletěla navíc klubkem hráčů, neměl gólman šanci zasáhnout," popsal vedoucí gól Havířovanů trenér Beňo.

Jeho tým měl o chvíli později ještě větší důvod k radosti. Vachtarčík se pustil do zdánlivě zbytečného souboje s trojicí protihráčů. Ti si mezi sebou spíše překáželi, čehož havířovský útočník bryskně využil a náskok hostů zdvojnásobil – 0:2.

Hosté se pak možná příliš zbytečně zatáhli před vlastní šestnáctku a dovolili soupeři dostat se znovu do tlaku. Ti toho využili snížením Smolarčíka, ale na víc už nedosáhli a černá série Havířova bez výhry tak skončila.

Jeho bilance na hřištích soupeřů je přitom parádní. Nasbírali na cizích trávnících už deset bodů, což ostře kontrastuje s pouhými dvěmi domácími body. „Samozřejmě, že bychom byli ráději, kdyby byly zisky bodů zcela opačné. Chceme totiž vyhrávat hlavně v domácím prostředí. Naši lepší hru a góly v soupeřových sítích si naši fanoušci moc neužijí, to se musí změnit," burcuje před domácím duelem s Morkovicemi trenér Zoltán Beňo.

FK Nový Jičín – MFK Havířov 1:2 (0:0)

Branky: 74. Smolarčík - 55. Pešek, 67. Vachtarčík. ŽK: 0:0. Diváci: 130.

Havířov: Mrozek – Valový, Michalčák, Neugebauer, Pešek – Zupko (79. Zielonka), Lukan (70. Laryš), Valla, Večeřa – Vachtarčík, Wollner (81. Zábranský). Trenér: Zoltán Beňo.