Na Nový Jičín se Havířovu dlouhodobě nedaří a tato tradice zůstala po sobotě zachována.

Kombinační a ofenzivní hře Indiánů nepomohl ani rozbitý terén. Kouč hostů Miroslav Matušovič se však na to sympaticky nevymlouval. „O terén nešlo, šlo o náš výkon a ten byl nejhorší v dosavadním průběhu podzimu. Soupeři gratuluji. Hrál chytře, jednoduše. Umí to na nás,“ mrzely Matušoviče ztracené body.

Poločas byl 1:0, jeho svěřenci z něj však mohli vytěžit klidně i vedení. „Naše dvě tutovky jsme neproměnili, soupeř nás z jedné akce potrestal, dostal se do vedení a pak už to hrál zezadu z bloku. Pracně jsme se přes něj dostávali, tentokrát nám to opravdu nešlo,“ připustil Matušovič.

Jak dodal, i po porážce, kdy mužstvo bojuje a podá kvalitní výkon, se dá chválit. To však nebyl tento případ.

„Chválit není za co. Nehráli jsme to, na co máme. Je to možná dobrá facka před dalším průběhem podzimu, ale proti Novému Jičínu se nám nedařilo prodat skoro nic, co máme natrénováno. Nikdo nevyčníval, všichni se svezli s neslaným nemastným výkonem. Byla tam i trochu nechuť, takže je to pro nás velké ponaučení,“ uzavřel Matušovič. 

FK Nový Jičín – MFK Havířov 3:0 (1:0)

Branky: 21. a 85. Pyclík, 49. Kalich. Rozhodčí: Zaoral – Šištík, Šimoník. ŽK: 1:3. Diváci: 165.

Havířov: Slavík – Zupko (71. Švábík), Bialek, Cigánek – Klejnot, Matušovič, Wojnar, L. Skoupý – Omasta, Michalčák (89. Parchanský), Uher. Trenér: Miroslav Matušovič.