„Tohle byl pro nás jeden ze stěžejních zápasů, protože bodů jsme už poztráceli dost a potřebovali jsme se odlepit ode dna," oddechl si po utkání hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič, novopečený asistent trenéra Korytáře u Baníku Ostrava, který se po ligovém zápase v Liberci dostal domů až ve čtyři hodiny ráno.

Domácí přistoupili k utkání velmi zodpovědně a okamžitě se snažili o vedoucí branku. Blízko k ní měl ve třetí minutě zkušený Hottek, který orazítkoval břevno opavské svatyně.

Domácí měli v první půli více ze hry, ale situace před vápnem soupeře neřešili s chladnou hlavou. Výjimkou byla 34. minuta, kdy kapitán mužstva Lukáš Skoupý obdržel balon do uličky od Klejnota a zkušeně přeloboval gólmana soupeře. „To byl pěkný moment. Škoda, že jsme s podobně kvalitní koncovkou nevyřešili více našich akcí," zalitoval Matušovič.

Béčko SFC se po změně stran zvedlo a začalo být směrem dopředu odvážnější. Fišer trefil tyč, ve vápně Indiánů se také vytvořilo pár závarů, po nichž měli hosté blízko ke srovnání stavu. I domácí ale předvedli několik akcí, které se daly vyřešit gólově.

„Nebyla to sice žádná hitparáda, ale byl to aspoň zodpovědný výkon od všech. Obranná součinnost celkem fungovala, dopředu jsme mohli být nebezpečnější, ale podstatné jsou pro nás ty tři body. Celkově jsme si je zasloužili, protože jsme měli navrch," mínil po utkání Matušovič.

MFK Havířov – SFC Opava B 1:0 (1:0)

Branka: 34. L. Skoupý. Rozhodčí: Dorušák – Silný, Žurovec. ŽK: 3:2. Diváci: 200.

Havířov: Směták – Omasta, K. Skoupý, Matušovič, Gistinger (90. Vagner) – Wojnar, Klejnot, Jaworek, L. Skoupý – Hottek (75. Zupko) – Gomola (89. Osvěčík). Trenér: Miroslav Matušovič.