„To ano, ale já nebudu neskromný. Třeba v Dolním Benešově jsme těch šancí měli daleko méně a přiklonilo se k nám štěstí. Teď jsme tutovky neproměnili a je z toho bod. Ale i ten se počítá. Dneska v divizi není žádný lehký soupeř," upozornil trenér Havířova Miroslav Matušovič na postavení Určic na spodku tabulky.

Ty se stále bijí o svou šanci na udržení a proti Havířovu šly do vedení. Pak se ale chopili iniciativy hosté a trenéra Matušoviče potěšilo, že aktivita mužstva došla svého naplnění.

„Šli jsme tomu naproti. Do poločasu jsme se ještě neprosadili, ale bylo evidentní, že máme herní a nakonec i fyzickou převahu. Pomalu se úročí naše tvrdá zimní dřina," pochvaloval si někdejší hráč Baníku či Sparty.

Hosté hráli sympaticky i za stavu 1:1 na vítězství. Chtěli utkání otočit, chtěli tři body. Matušovič už v 57. minutě stáhl defenzivního záložníka Cenka a nahradil jej ofenzivním Osvěčíkem, byť to neslo riziko v podobě zadních okének. „Určice nám chodily do brejků, to je třeba přiznat. Měly tam i dvě šance, ale kdo mě zná, tak ví, že nerad hraji opatrně na remízu. Mužstvu je vlastní útočná hra," přibližoval Matušovič.

Snaha indiánů mohla dojít naplnění, ale hráči zahazovali jasné tutovky, kdy byli sami před brankářem. Autor branky Skoupý svou druhou šanci neproměnil, to samé Gistinger, který trefil břevno. Hned dvě tutovky zazdil Omasta. „Co se dá dělat, chyběl kousíček. Snad se štěstíčko přikloní na naši stranu v nějakém jiném zápase," zadoufal Matušovič.

Sokol Určice – MFK Havířov 1:1 (1:0)

Branky: 23. Kopečný – 78. Skoupý. Rozhodčí: Gloser. ŽK: 0:1. Diváci: 108.

Havířov: Směták – Klejnot, Hottek, Pištěk, Omasta – Zupko, Cenek (57. Osvěčík), Skoupý, Vágner (69. Babič) – Gistinger. Trenér: Miroslav Matušovič.