V zápase, který začne v 17 hodin, jsou hosté jednoznačnými favority. Domácí však nechtějí prodat svou kůži lacino a chtějí se pokusit o co nejlepší výsledek. „Na postup nepomýšlíme. S nově se tvořícím celkem chceme odehrát co nejlepší partii a hlavně se vyhnout nějakému debaklu. Očekáváme totiž slušnou návštěvu, kterou chceme alespoň částečně uspokojit. Proto se budeme snažit cestu k výhře Opavě co nejvíce znepříjemnit,“ řekl sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke. Opavané by měli přijet s kompletním kádrem, včetně záložníka Zdeňka Partyše, který se vrátil z Brna. Naopak nejistý je start Kolínka, který si doléčuje zraněné lýtko.

Utkání s Havířovem berou určitě vážně, jelikož vyslali pozorovatele i na přípravný zápas Indiánů s Orlovou. „Nic nesmíme podcenit. Myslím si, že je to standardní postup a my chceme soupeře znát, protože to k fotbalu prostě patří,“ řekl generální manažer Opavy Pavel Hadamczik. V posledním zápase si Opava pořádně vyšlápla na slovenský prvoligový Ružomberok, jenž rozdrtila v poměru 4:1 díky gólům Pejši, Halašky, Bartesky a Půdy. Dobrou formu potvrdila hlavně výborným herním projevem. V zápase mohla vyhrát i vyšším rozdílem.

„V naší hře se pomalu projevuje lehkost, zlepšuje se kombinace a mužstvo se dostává do spousty šancí,“ řekl po utkání asistent trenéra Opavy Kamil Papuga. Domácí lodivod Milan Procházka pomalu skládá tým, který bude od srpna hrát v divizi. Proti Opavě už může počítat nově s Pavlem Bernatíkem, který přestoupil z MFK Karviná. Tento osmadvacetiletý záložník, který hrál v Karviné i druhou ligu, už v Karviné nestíhal díky pracovnímu vytížení tréninky a možnost hrát v dresu Indiánů přivítal. Společně s ním přestoupil také Jan Pristáš. Ten už v Havířově působil a do zápasů se vrací po půlroční pauze, když mu byla prominuta podmíněně polovina disciplinárního trestu.

Uzavřeno je také hostování uničovského stopera Filipa Škody, který studuje v Ostravě vysokou školu a naposledy působil v Dětmarovicích. Poslední posilou před pohárem je záložník Pavel Machálek. Tento levonohý záložník pochází z jihomoravských Šumic. Na jaře hrál za Čeladnou a hrát může také na postu obránce. Havířovští v minulých dnech ukončili jednání s Gradkem z Karviné, který má potíže s ramenem, naopak stále usilují o karvinského Pavla Šustra. „Jednání pokročila, ale zatím jsme stále odkázáni na stanovisku klubu. Karviná se rozhodne až podle toho, jestli zaeviduje dostatek nových posil,“ pravil Schimke.

Jasno by mělo být koncem tohoto týdne. Původně Havířovští počítali i se startem Čuboka, který se jevil na turnaji v Petrovicích hodně dobře. Jenže nyní se jednání s jeho klubem z Albrechtic zadrhla. „Původně jsme měli tohoto hráče vyměnit za Libora Antoše. Jenže nyní Albrechtice chtějí o tomto kroku jednat, a to nejdříve v úterý. Proto Rosťa nenastoupí, ale později se nám snad povede dotáhnout jednání o jeho působení u nás do zdárného konce,“ podotkl Schimke. Na divizní úrovni se Baník Havířov (předchůdce dnešního MFK) představil naposledy před jedenácti lety.

Pak přišla dlouhá doba temna, ve které se dokonce celých šest let vůbec mužský fotbal nehrál. Po založení nového týmu mužů a čtyřech postupech se letos díky účasti v divizi vrací do města velký fotbal. Opava je na začátek určitě hodně atraktivním a nadmíru těžkým soupeřem. „Všichni hráči Opavy budou týden před začátkem druhé ligy bojovat o místa v základní sestavě, takže budou hrát naplno, aby se trenérům předvedli. O to bude zápas těžší,“ dodal Schimke.