Lázně Velké Losiny – MFK Havířov 1:1 (0:1)

Trenérská změna mužstvu prospěla. Hosté hráli od počátku pozorně v obraně a domácímu favoritovi prakticky nic nedovolili. Ve 26. minutě předvedli hosté rychlou akci, při které Holý našel ideálně z jedné zcela volného Šustera. Ten se ocitl zcela sám před brankářem, ale stoprocentní šanci zazdil, když trefil jen vybíhajícího gólmana. Poté fauloval nevýrazný Kroužek ostře domácího špílmachra Janíčka, uviděl žlutou kartu a Beňo ho raději okamžitě vystřídal Staufčíkem.

Domácí borec se ale do zápasu už nevrátil a jeho neúčast byla pro Losiny velkou ztrátou. Ve 43. minutě se dočkali hosté zaslouženého vedení. Po několika akcích se jim podařilo rozebrat domácí obranu a stoprocentní šanci Holého už zadáci mohli zmařit jen faulem. O penaltě nemohla být diskuze a Šuster z ní otevřel skóre – 0:1. Po přestávce pálil nebezpečně Šuster. Neúspěšně a hned po něm jej napodobil Bernatík.

Vyrovnání přišlo v 58. minutě. Indiáni nabídli domácím tutovku sami. Neatakovaný gólman Gradek totálně selhal při odkopu a přihrál Opravilovi míč přímo na kopačky – 1:1. Havířov se vrhnul na zteč, ale největší šance spálili Bernatík, Staufčík a Škoda, když jejich střelám chyběly jen centimetry. „S výsledkem nemůžu být spokojen. Měli jsme jasně navrch. Kdybychom dali alespoň polovinu šancí, museli jsme vyhrát výrazným rozdílem. Díky chybě brankáře jsme ale o vítězství přišli,“ řekl po utkání rozzlobený havířovský kouč Zoltán Beňo.

Branky: 58. Opravil – 43. Šuster.

Havířov: Gradek – Čubok, Škoda, Bielan, Sochora – Lakatos, Bernatík, Ganaj, Holý – Kroužek (30. Staufčík, 89. Košťál), Šuster.

Trenér: Zoltán Beňo.