Havířovský lazaret je stále početný. Přestože začali někteří hráči trénovat, nad jejich nedělním startem visí velký otazník. V úterý absolvovali výklus Šuster, Schimke a Punčochář. Šance na to, aby v neděli hráli, je pouze u prvních dvou. Punčochář bude nadále stoprocentně mimo hru. Trenéři nemůžou vůbec počítat s brankářem Miklasem, který má velké zdravotní problémy se zády a s největší pravděpodobností pro něj hráčská kariéra definitivně končí. Trénink už naopak absolvovali Kroužek, Čubok a Bielan. O možném nasazení těchto tří hráčů se rozhodne asi až těsně před zápasem. Stejně tak se neví, jestli bude k dispozici Lakatos. Ten utrpěl v posledním mistrovském zápase v Městě Albrechticích výron a má natažené vazy v kotníku. „Každopádně není nikdo stoprocentně fit a dále zůstává otázkou, v jaké formě a fyzičce se naši fotbalisté budou po tak dlouhém tréninkovém výpadku nacházet. Pochybuji, že všichni mají na to, aby vydrželi celý zápas,“ upozornil na nedobrý současný stav rekonvalescentů Vančák.

V neděli přivítají zdecimovaní Havířované tradičně od 10.15 hodin velmi silný tým Rýmařova. Ten patří k nejlepším týmům celé soutěže. Se 14 body patří do vrchní poloviny tabulky, ale s předváděnými výkony může pomýšlet mnohem výš. „Viděli jsme tento tým v posledním utkání s Velkými Losinami. Hráli perfektní rychlý fotbal v neustálém pohybu. Lepší tým jsme doposud v soutěži neviděli,“ řekl trenér Havířova Milan Procházka. Každý zápas je sice jiný, ale pochvalu na tento tým pěla i druholigová Opava. Právě Slezany dokázal Rýmařov po vynikajícím výkonu vyřadit v poháru. „Vyhráli sice jen 1:0, ale způsob jakým nás přehráli, postavil celou Opavu na nohy. Tento tým sice hraje o dvě soutěže níž, ale od první do devadesáté minuty byl lepší a zasloužil si vyhrát minimálně 3:0,“ poukazoval varovně na kvalitu rýmařovské Jiskry manažer SFC Opava Pavel Hadamczik.

Havířovští Indiáni se momentálně krčí na posledním místě tabulky, když mají na svém kontě pouze sedm bodů. Každý další má pro ně v této situaci cenu zlata.

Vedení se v týdnu podařilo získat další posilu z Baníku Ostrava, mladého téměř 190 cm vysokého útočníka Jakuba Starého. To, že je na začátku divizní sezony havířovský tým asi prokletý, se tento fotbalista přesvědčil na vlastní kůži. Ve středu absolvoval v Ostravě poslední trénink. Právě na něm se zranil a skončil v nemocnici, kde mu nasadili na nohu sádru. Z jeho hostování v Havířově tedy sešlo a Indiáni budou muset dohrát podzim s kádrem, který zůstal k dispozici.