A že tentokrát byla slavičínská půda horká pořádně. „Už dlouho jsem v soutěži neviděl tak příšerný výkon rozhodčího," ulevil si po utkání sekretář havířovského klubu Libor Pristáš.

Indiáni přijeli do Slavičína s cílem bodovat a první poločas se jim podařilo přečkat bez úhony. Domácí byli nebezpečnější, snažili se o zakončení, ale obrana Havířova je do blízkosti Mrozkovy svatyně nepouštěla. Havířovský gólman podržel svůj tým při standardkách Švacha, kdy balony mířily do prostoru mezi tyče, ale Mrozek byl na místě.

Po změně stran se Indiáni ujali vedení, ale od té chvíle upadli v nemilost nezkušeného rozhodčího Dúbravského, který jim začal rozdávat karty jako na běžícím páse. „Do konce zápasu odpískal zhruba třicet standardek, 29 proti nám," ušklíbl se Pristáš.

Naopak hrubé zákroky Slavičína zezadu se obešly bez karet. Havířované zatli zuby a odhodlaně odvraceli jeden balon mířící do jejich vápna za druhým.

V 75. minutě ale rozhodčí odpískal naprosto nesmyslnou penaltu, po které Švach vyrovnal na konečných 1:1. „Ta penalta, to byla tragédie. Soupeř střílí do prázdné brány, trefí Babiče na lajně a rozhodčí foukne desítku. S bodem bychom za normálních okolností asi byli spokojeni, soupeř byl lepší, ale po tom průběhu jsme tak maximálně naštvaní," skřípal Pristáš zubama.

TVD Slavičín – MFK Havířov 1:1 (0:0)

Branky: 75. z pen. Švach – 57. Racko. Rozhodčí: Dúbravský. ŽK: 1:6. Diváci: 200.

Havířov: Mrozek – Babič, Aniol, Laryš, Vagner – Večeřa, Racko, Valla (71. Blaho), Skoupý – Michalčák, Förster. Trenér: Zoltán Beňo.

Další zápas hraje Havířov v neděli s Mikulovicemi.