Havířovany musí porážka přímo štvát, protože i když dokážou předvádět i lepší výkony, rozhodně měli na to vyhrát, a to i vyšším rozdílem. „Herně to bylo celkem vyrovnané, on se ostatně soupeř asi ne nadarmo pohybuje v horní polovině tabulky, ale dá se říct, že vytěžil z minima maximum. Měl asi dvě šance, dal gól. My měli čtyři gólovky, neproměnili jsme ani jednu a navrch nedali ani penaltu," pokrčil rameny hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič.

První půle přinesla méně důležitých momentů než ta druhá. Skórovat mohl dvakrát Wojnar, ale nedal.

Větší šance přišly až se změnou stran. V hlavní roli se ocitl L. Skoupý, který byl v 53. minutě sám před brankářem, ale nezachoval chladnou hlavu a gólman Michut byl za hrdinu. Při další akci se dostal k odraženému míči Gomola, dobře loboval, ale přeloboval vše včetně brány. Zanedlouho mohl skórovat znovu L. Skoupý, ale v neděli mu nebylo přáno. Michut znovu zasáhl.

Když to nešlo domácím, zaútočili hosté a po ráně Vrány, kterou Stach vyrazil, se dostal k dorážce mezi stopery Výmola.

Indiáni mohli aspoň srovnat, neboť po faulu na L. Skoupého kopali penaltu, ale Michut ji K. Skoupému lapil a zasloužil se o export bodů na Valašsko. „Jako by klukům domácí prostředí svazovalo ruce i nohy. Už to nemůže být náhoda, že venku hrajeme uvolněně a sbíráme výhry, zatímco doma jsme v křeči," mračil se Matušovič.

MFK Havířov – TJ Valašské Meziříčí 0:1 (0:0)

Branka: 70. Výmola. Rozhodčí: Páral – Částečka, Kološ. ŽK: 3:1. ČK: 89. Michalčák (H). Diváci: 306.

Havířov: Stach – Cenek (84. Kaduch), Michalčák, K. Skoupý, Musiol (70. Dostál) – Wojnar, Zupko – Omasta, Matušovič, L. Skoupý – Gomola. Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.