Pustili tak soupeře před sebe a boj o postup se rozšířil už na pět, nebo dokonce šest celků. „Bylo nám jasné, že vydařená série nebude trvat věčně. Ani jsme nečekali, že sezona bude lehká. Stále se však díváme na sebe a na naše možnosti. Docela mě mrzí, že opakujeme chyby, na které se upozorňujeme, a o kterých víme. Když o tom ale budeme dokola jen mluvit, tak se to nezlepší. Schází nám asi větší koncentrace,“ mrzely ztracené body hrajícího kouče Havířova Miroslava Matušoviče.

Tomu před utkáním vypadli ze základu hned tři důležití hráči (Cigánek, Wojnar, Zupko) plus gólman Směták a jejich absence při standardních situacích byla znát. „Připravovali jsme se na ně, protože jsme si byli vědomi jejich účinnosti. Přesto jsme dva góly dostali právě po nich,“ byl Matušovič naštvaný.

Indiáni přitom rozehráli zápas na těžkém terénu lépe než Slavičín. Rychle a přesně kombinovali, domácí se s nimi těžce posouvali do připravených pozic. Po rohovém kopu dokonce sám Matušovič připravil gólovku Försterovi, ten ji nedal, z následného závaru nedotlačili hosté balon do sítě a zanedlouho, prakticky z protiútoku, inkasovali.

„Připravovali jsme se na nebezpečného Švacha, jenže v soubojích s ním jsme si nepočínali obezřetně a vymstilo se nám to. Ty dva slepené góly rozhodly. Když jsme pak dostali ještě jeden před pauzou, už se s tím těžko dalo něco dělat. Druhý poločas se už jen dohrával,“ mávl nespokojeně rukou trenér Matušovič.

TVD Slavičín – MFK Havířov 3:0 (3:0)

Branky: 24. a 40. Juřica, 26. Elšík. Rozhodčí: Pospíšil – Hájek, Sedláček. ŽK: 2:4. ČK: 64. Uher (H). Diváci: 105.

Havířov: Slavík – Lisický, Bialek, L. Skoupý – Klejnot, Matušovič, Švábík, Uher – Omasta, Lišaník (72. Michalčák), Förster. Trenér: Miroslav Matušovič.