Poločasy jako den a noc byly k vidění na hřišti v ostravských Heřmanicích. Domácí vedli po první části 3:1 a trenér Dětmarovic Josef Jadrný nabádal své svěřence k větší aktivitě. „Dělali jsme strašné individuální chyby. Nevím, co bylo jejich příčinou, jestli na kluky dolehla důležitost zápasu, ale tolik chyb u jednotlivců jsem u našeho týmu pohromadě snad ještě neviděl,“ nechápal Jadrný.

V kabině řekl hráčům jen jednu větu. „Když celou druhu půli odpresujeme, tak to otočíme,“ prozradil Jadrný. Povedlo se.

Dětmarovický obrat nastartoval Tomáš a dokončil kanonýr Pospěch, který v samém závěru proměnil penaltu za faul na sebe. „Zbyňa tady ty góly chce dávat, takže vzal zodpovědnost na sebe a rozhodl,“ usmíval se Jadrný, ale to byl jediný důvod k úsměvu, který měl.

„Fotbal a výkon z naší strany se mi nelíbil. Bylo to fakt nepřesné, měli jsme špatný přechod do útoku i špatné řešení přečíslení. Jediným kladem jsou ty čtyři vstřelené branky. I v obraně jsme hráli hrozně. Ten zápas mohl skončit klidně 7:7,“ kroutil hlavou Jadrný.

Na druhou stranu vyváznout z utkání při takové spoustě chyb se všemi třemi body, a ještě k tomu ze hřiště jednoho z hlavních rivalů v boji o postup, to určitě není k zahození. „Tak to každopádně. Možná je lepší si ty chyby vybrat v jednom jediném zápase, než si je rozložit a ztrácet postupně v dalších zápasech,“ zakončil Jadrný.

FC Heřmanice – SK Dětmarovice 3:4 (3:1)

Branky: 7. Mantey, 32. Stanovský, 44. Schwarz – 40. a 90(+1). z pen. Pospěch, 51. a 62. Tomáš. Rozhodčí: Čecháček – Tvrdý, Vidlička. ŽK: 1:3. Diváci: 105.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Hrtánek, Mleziva, Zahatlan – Beilner (85. J. Ligocký), Kurušta, Škuta, Macko – Tomáš, Pospěch. Trenér: Josef Jadrný.