Zatímco svěřenci Marka Poštulky rozdrtili třetí Český Těšín 4:0, Ostravané ztratili na půdě zachraňujícího se Frenštátu pod Radhoštěm v závěrečných minutách vedení a nakonec odjeli s prázdnou.

Jejich odstup tak v tuto chvíli činí už deset bodů, a pokud v sobotu Bohumín uhraje právě ve šlágru 27. kola na Slezské alespoň bod, bude moci slavit postup do divize.

„Je to samozřejmě lákavé. Myslím si, že to bude pěkný fotbal, rozdáme si to na férovku, nebudeme pod tlakem, takže věřím, že to tam zvládneme a dotáhneme do konce. Hlavně musíme na uzdě udržet emoce," řekl trenér Bosporu Marek Poštulka, jehož svěřence před zápasem jara čeká ve středu od 17 hodin pohárový duel v Jistebníku v rámci semifinále krajského poháru.

Ale zpět k utkání s Českým Těšínem, které hlavně v první půli spíše nabídlo opatrný fotbal. Z minima šancí však vytěžil Bohumín jeden gól, když ve 34. minutě rozvlnil síť za brankářem Gradkem z nádherně zahraného přímého kopu František Hanus.

Stejný hráč pak chvíli po přestávce obešel obránce a střelou zpoza šestnáctky zvýšil na 2:0. Když si pak z dalších brejků srazil Nowinského centr do vlastní brány Matuszek (jubilejní pětistá branka v historii klubu) a opět se prosadil také Jatagandzidis, nebylo pochyb o tom, kdo si z okresního derby odnese všechny body.

„Bohumín byl důraznější, efektivnější a zaslouženě vyhrál, protože jsme udělali dvě velké chyby. Při první brance tam byla špatná přihrávka našeho obránce, z čehož pramenil faul a v případě hráče s takovou kopací technikou, jakou má Franta Hanus, bylo jasné, že branku ohrozí. Trefil to výborně," ocenil kouč Českého Těšína Richard Beneš.

„Jinak to byl dlouho fotbal od šestnáctky po šestnáctku, bez šancí. Do druhé půle jsme si řekli, že budeme aktivnější, ale bohužel hned nás potrestali a pak už to bylo těžké. Sice jsme si pak vytvořili dvě tři situace, ze kterých jsme nějaký gól mohli dát, ale Bohumín si výhru zasloužil. Šel za tím cílevědomě," dodal Beneš.

Marek Poštulka byl rád za kvalitní hru v obraně. „Těšín byl silný na míči, ale důležité bylo, že jsme je v podstatě nepustili do šance. Naopak sami jsme si jich několik vytvořili a čtyři z nich naštěstí i proměnili," oddechl si bývalý útočník.

„Celkově to sice nebyl výkon, jaký jsme podali v Krnově, protože jsme byli zabrždění a hra spíše upracovaná, ale máme vítězství, takže jsme spokojení," doplnil Poštulka, jehož jedinou starostí tak je zranění klíčového stopera Romana Košťála.

Bospor Bohumín – FK Český Těšín 4:0 (1:0)

Branka: 34. a 48. Hanus, 61. vlastní Matuszek, 65. Jatagandzidis. Rozhodčí: Tabášek – Ham, Laštuvka. Bez ŽK. Diváci: 400.

Bohumín: Švrčina – Ferenc, Socha, Košťál (37. L. Poštulka), Baculák (67. P. Poštulka) – Sittek (63. Jatagandzidis), Vaclík, Palej, Nowinski – Hanus (68. Opic) – Kubinski. Trenéři: Marek Poštulka a Martin Kempný.

Český Těšín: Gradek – Matuszek, Fizek, Rac, Kupczak – Michalisko (68. Lojek), Sostřonek (68. J. Zogata), S. Zogata, Konečný (50. Hradečný) – Kiška, Folwarczny (68. Kantor). Trenér: Richard Beneš.