„Jsem rád, že zůstávám v lize,“ přiznal Ivan Kopecký, který po přípravném duelu MFK se Zabrze (2:2) krátce pohovořil o tom, co jej v Karviné na jaře čeká.

Jeho příchod a vlastně návrat na Ostravsko se upekl rychle. „Sedmadvacátého jsem se dozvěděl, že v Jihlavě končím, tak jsem šel podepsat výpověď a za pár dnů se ozvala Karviná. Byl jsem hodně rád, protože to znamená, že můžu pokračovat na nejvyšší úrovni a že mám dál práci,“ přiznal Kopecký, který si jméno udělal v sousedních Vítkovicích, které díky bravurní jarní jízdě zachránil loni ve druhé lize, což mu vlastně vyneslo jihlavské angažmá.

Teď bude pomáhat zachraňovat Karvinou. Že by podobný osud? „Tak to nevím, ale samozřejmě uděláme vše pro to, abychom se co nejrychleji zachránili,“ přitaká Kopecký, který svého kolegu Muchu dobře zná.

„Potkávali jsme se už v aktivní kariéře, pak samozřejmě jako trenéři. Některé kluky znám také, vedl jsem je, takže na spolupráci v Karviné se těším. Bude to podobné jako v Jihlavě, také nás čeká těžký úkol, ale v silách mužstva je zvládnout ho,“ míní.

A jak teď vlastně vnímá Jihlavu? Je to totiž jeden z konkurentů Karviné v boji o udržení. „Jistě. Ať už to v Jihlavě dopadlo, jak to dopadlo, já tam nasbíral zkušenosti, které snad zúročím v dalším kariérním posunu. Jsem profesionál, takže teď vynakládám maximální úsilí pro Karvinou. O tom, jestli je Jihlava jasným kandidátem na sestup, nebudu vůbec spekulovat, my se musíme soustředit hlavně sami na sebe a na naše výsledky,“ uzavřel Ivan Kopecký.