V osmifinále si poradili s Jabloncem díky gólu stopera Jána Kriváka, který na tomto postu zastoupil zraněného Filipa Panáka.

Hosté naskočili do hry téměř v plné síle (v základu scházeli jen Hübschman, Jovovič a Doležal), kdežto karvinská sestava byla prošpikovaná hráči, kteří příliš nehrají nebo naskakují do hry jako střídající.

„Je pravda, že přijeli téměř s tím nejsilnějším, co mají. My jsme v kompletní sestavě určitě nebyli, ale potrápili jsme je a zase do tolika šancí je nepouštěli. Určitě to potěší,“ uznal jediný střelec večera Ján Krivák, který zapsal po letním příchodu do Karviné druhý gól. „Druhý pohárový. Ano, dá se říct, že mi pohár sedí,“ usmíval se po utkání.

Jablonec měl v první půli jasně více ze hry, ale ve druhé už odehráli Karvinští velmi dobrý part a byli lepší oni. „Jsem rád, že svou šanci dostali i hráči z lavičky a chopili se jí skvěle. Odpracovali to, nepouštěli Jablonec do tolika šancí a byli nebezpeční z brejkových situací,“ vyjádřil spokojenost s výkonem i postupem karvinský trenér Roman Nádvorník.

Na rovinu ale řekl, že by postup vyměnil za tři body ze sobotního ligového duelu proti Olomouci (2:3). „To nás bude ještě dlouho strašit,“ smutně se pousmál.

Středeční zápas v Karviné.

Jablonecký kouč Petr Rada vzal porážku sportovně. „Nic jsme nepodcenili, přijeli jsme den předem. Měli jsme šance, nedali je a hned ze startu druhé půle inkasovali, trestuhodná chyba, tam jsme zaspali a bohužel to už nedohnali, i když jsme už hráli na dva útočníky. Zakončení nám dnes prostě nešlo,“ uznal Rada.

Plukovníku, na plac!

Během první půle, kdy to Jablonci i přes územní převahu nešlo, stačil prohodit pár slov i s karvinskými diváky, kteří si jej dobírali slovy: Plukovníku, na plac! Zjevně v narážce na Radovu minulost v armádní Dukle. Rada to vzal s humorem. „Ale jo, je dobře, že si mě pamatují, když jsem byl na vojně. Takovou šarži jsem sice neměl (Rada dosáhl hodnosti poručíka - pozn. aut.), ale vždycky vás to potěší,“ zakončil.

Dodal, že pro Jablonec, který až do středy bojoval na třech frontách, program složitý nebyl. „Nemáme si nač stěžovat. Chtěli jsme hrát v Evropě, hrajeme ji. V kondici to není. Co se týče nasazení a bojovnosti, odehráli jsme opět velmi dobré utkání. Myslím, že jsme si vytvořili dost šancí na to, abychom postupový gól dali my. Bohužel jsme ho nedali, kdežto Karviná ano a to je celé. Zklamání to je, ale v životě budou horší,“ dodal sympaticky trenér Rada.

MFK Karviná – FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 48. Krivák. Rozhodčí: Marek – Antoníček, Horák. ŽK: Dramé, Janečka – Považanec, Sobol. Diváci: 1550.

Karviná: Pastornický – Čolič, Krivák, Janečka, Letič – Mertelj, Dramé – Ba Loua, Suchan (75. Kocsis), Galuška (63. Lingr) – Ramirez (90. Wágner). Trenér: Nádvorník.