Čeká je utkání ve městě perníku, dostihů, hokeje a ploché dráhy. „Ale i fotbal umějí v Pardubicích dělat dobře. A v poslední době ho umějí dělat dobře na náš úkor, protože se nám tam nějak nedaří. Soupeř se od postupu do druhé ligy v soutěži plně etabloval, nikomu se tam nehraje lehce," začal s hodnocením trenér karvinských borců Jozef Weber.

Což má úplnou pravdu, protože Karviná v Pardubicích ještě nevyhrála a loni s nimi navíc dvakrát prohrála. „Teď máme takovou minisérii proti týmům, které nám loni ‚ukradly' všech dvanáct bodů. Ústí jsme zvládli, teď jedeme poupravit vzájemnou bilanci i do Pardubic," pousmál se Weber.

Karvinou čeká předposlední letošní výjezd (posledním bude pohárový fotbálek v Mladé Boleslavi) a hráči by se rádi příjemně naladili na domácí derniéru a hit kola se Znojmem. „Pardubice jsou určitě silným soupeřem, konsolidovaly svůj tým, byla tam loni nějaká spolupráce s juniorkou Sparty, někteří hráči zůstali v kádru. Je tam široká spádová oblast, mají odkud brát, dobře doplňují kádr. Nečeká nás jednoduché utkání. Soupeř hraje agresivně, rychle, je to velmi houževnatý tým, který lze překonat jen maximálním nasazením," přibližuje Weber, jak na Východočechy.

Trenéři doufají, že si hráči dají pozor na inkasovaný gól, aby se pak nechytali za hlavu jako v Olomouci nebo Vlašimi, kde jim taktická příprava byla houby platná. „I vzhledem k té loňské bilanci jsme videu věnovali o něco více času než je obvyklé. Víme o přednostech Pardubic, ale i o jejich slabinách. Teď tam mají jednoho Korejce, který je rychlostním typem hráče, na toho si musíme dát pozor," varuje kouč MFK OKD před záložníkem Kimem.

Sám ale věří, že defenzivní činnost Karviné se v samém závěru soutěže nezadrhne. „Pokud budeme koncentrovaní, měli bychom si vše pohlídat. A hlavně věřím, že si do Pardubic přivezeme střeleckou mušku, protože proti Ústí jsme zahodili několik gólovek. Naštěstí se trefil aspoň Urgela, ten to už potřeboval," byl Weber rád za střelecké procitnutí dosud „spícího" útočníka Karviné. Urgela dostane v Pardubicích šanci od začátku utkání. Směr „Velká pardubická" vyráží karvinská výprava už dnes po tréninku.