Přesněji řečeno trenérů – dosavadní duo Petr Mašlej - Jan Páník – nahradil šestapadesátiletý ostřílený mazák Josef Mazura.

„Karviná je tradiční klub, který několikrát bojoval o postup mezi elitu, podmínky má parádní, ligové," ocenil Mazura zázemí karvinského MFK OKD. Zatím vše poznává za pochodu, tedy i hráče. „Některé znám osobně, protože jsem je trénoval. Například Aleše Bestu, Davida Mikulu nebo Michala Gondu. Znám také ligou prověřeného Jirku Homolu, ostatně kádr je tady kvalitní, postavení v tabulce mu nepřísluší," myslí si Mazura.

Proto je také v Karviné. Jeho úkolem bude zvednout jej do klidných vod druholigového pelotonu. A začne hned soubojem s houževnatým Varnsdorfem. Chystá nějaké změny v sestavě? „Radikální určitě ne. za tak krátkou dobu ani nemůžete převrtat sestavu nebo styl hry. Příchod nového trenéra má mít na začátku spíš psychologický impuls. Jde o to mančaft správně nabudit, aby zápas zvládl," říká mistr ligy se Zbrojovkou Brno a také majitel zlata z olympijského fotbalového turnaje v Moskvě 1980.

Koneckonců, na Varnsdorf by recept znát mohl. Na jaře loňského roku jej coby kouč Opavy vyprovodil výsledkem 5:0. „Každý zápas je ale jiný, bude nám stačit i 1:0," usmívá se před zítřejším duelem zkušený stratég.
Také hosté z Varnsdorfu se na utkání pilně připravují, byť stále nevědí, jestli se bude hrát. „Je to jako obehraná písnička. Počasí je prostě bláznivé," kroutí hlavou trenér mužstva ze Šluknovského výběžku Zdenko Frťala.

„Mne to prostě už nejde na rozum, co se to venku děje. Dnes se dozvíme, jak se rozhodl svaz. Může se také stát, že tam pojedeme a nakonec hrát nebudeme. My ale věříme, že se hrát bude a samozřejmě se pilně připravujeme," hodnotí Frťala celou situaci.

Papírovým favoritem jsou jednoznačně hosté. V tabulce je Varnsdorf pátý a má o deset bodů více než dvanáctá Karviná. Té se na jaře nedaří, ale hosté tomu nepřikládají velkou váhu. „Viděl jsem dvě utkání Karviné. I když vysoko prohrála, nebyla horším celkem. Jen nedávala branky. Nečeká nás tedy vůbec nic lehkého. Navíc je tam nový trenér a tak mají hráči o motivaci postaráno. Je to stále ambiciózní klub, který ovšem hraje o záchranu," zdůraznil varnsdorfský kouč.

Nálada v jeho kabině nebyla v úvodu týdne nejlepší. „Musím přiznat, že hráči jsou zklamaní, že se nemohlo hrát. Hlavně po psychické stránce to není nic příjemného. My se je ale snažíme optimisticky naladit a věříme, že v Karviné něco uhrajeme," uzavírá Frťala.