Na pozici podhrotového hráče ožil. Dosud totiž platil za jednoho z tradičních dvou defenzivních pilířů uprostřed hřiště vedle spoluhráče Richarda Vaňka.

Vedle něj se ale proti Vlašimi objevil Jan Svatonský a Hottek se posunul o pár metrů dopředu. A jeho nová role mu svědčila. „Já jsem si to zkusil už v posledním podzimním kole v Hradci Králové. Musím přiznat, že mi tahle pozice vyhovuje. Člověk přece jen raději střílí góly, rozvíjí útočné akce a obecně podporuje ofenzivu. Je to každopádně něco jiného než akcím soupeře zabraňovat," zubil se Hottek po vítězném utkání.

Váš první gól padl po nacvičené akci?
Ano, když se situace vyvine podobně jako u našeho prvního gólu, jsme tam s Holasem (útočník Holek – pozn. aut.) od toho, abychom se tlačili před bránu. Balon šel ze strany, tak jsme se tam cpali. Já byl trochu víc vepředu, tak jsem šel na bližší tyč a trefil to.

To asi nešlo nedat…
No… trefil jsem to patou, taky to mohlo jít vedle (úsměv).

Ještě předtím však měla Vlašim na kopačkách první gól. Oddechli jste si?
Hodně. My jsme táhli špatnou sérii, sedm zápasů jsme nevyhráli a potřebovali jsme nutně zvítězit. Kdyby dala Vlašim gól, patrně by nás to uvrhlo do velké křeče. Zaplaťpánbůh to nedali. Body jsou teď pro nás důležitější než hra. Potřebovali jsme je jako sůl.

Přesto to s vašimi ambicemi na vrchní příčky už nevypadá moc valně. Nebo to vnímáte jinak?
Chtěli jsme být nahoře a první kola jsme hráli fakt skvěle. Ale víme, že jsme si to pokazili sami a teď už je tam bodová propast. Proto koukáme vždy na nejbližší zápas, zabývat se nějakými počty nemá v našem případě význam. Chceme být nadále co nejvýš. Kdyby se podařilo uhrát páté šesté místo, tak bychom to brali. Měli jsme to rozjeté hodně slibně, ale teď už bude stropem asi jen první třetina tabulky.

Z vašeho pohledu jde už na jaře spíše o to razit si cestu pro další sezonu? Sehrát se s novými hráči? Jak vám to vlastně na hřišti klape?
Je pravda, že v zimě byly nějaké změny v kádru, tak se můžeme zaměřit na to, abychom se dobře sehráli. Podle mě zapadli noví kluci do týmu velmi dobře, třeba Holas to dneska potvrdil krásným gólem. Teď jen, aby nezůstalo jen u toho jednoho.

V neděli hrajete v Mostě. Máte v hlavách ještě loňský duel, kdy vás na severu Čech „zařízli"? Ostatně – před týdnem to v Ústí nevypadalo o moc lépe…
Ale na to už nemyslíme. Když venku prohrajete, často se to hodí na rozhodčí, že vás zařízli. My to musíme hodit za hlavu. I ten zápas v Mostě z minulé sezony. Bude to v krátké době další štreka, ale nepojedeme na dlouhý výlet pro to, abychom se vraceli zase s prázdnou. Musíme posbírat rychle co nejvíc bodů, abychom se odrazili vzhůru. Když se vám nedaří vyhrávat, leží na vás taková nepříjemná deka, které je potřeba se urychleně zbavit. Naopak při dobré bodové sérii se vám na kopačky vrátí lehkost a jistota, zvýší se vám sebevědomí a hráč si pak na place víc dovolí. Tohle teď musí být náš cíl.