„Musíme ale podat úplně jiný výkon než naposledy ve Znojmě. Tam jsme si přijeli zahrát fotbálek a podle toho to také dopadlo," oklepe se ještě teď při vzpomínce na mizerný vstup do jara Jakub Hottek.

Co se vlastně ve Znojmě stalo? Potvrdilo se stokrát omílané, že mistrák je něco úplně jinačího než příprava?
Stoprocentně. Nám se v přípravě většinou dařilo, i proti ligovým celkům. Pak přijedeme do Znojma a předvedeme tohle.

Podle trenérů jste byl jediným hráčem, který snesl přísnější měřítko. Co na to říkáte?
To je sice hezké, ale jsme tým a jako tým jsme vybouchli, takže je úplně jedno, jestli jsem zrovna já hrál dobře.

Teď si zahrajete s favoritem soutěže, který bere jedině postup do první ligy. Jak se na utkání těšíte?
Těšíme se moc, hlavně chceme napravit to Znojmo. Věřím, že podobný výsledek se opakovat nebude. Motivaci máme velkou, na podzim jsme už jednou lídra tabulky porazili (Žižkov – pozn. red.). Uvidíme, jak bude vypadat terén. Počasí nám teď moc nepřeje.

Těžký terén se dá skutečně předpokládat. Komu více uškodí? Vy máte spíš technické mužstvo…
Terén samozřejmě nebude nic moc, ale vymlouvat se na to nemůže nikdo. Trávník bude stejný pro oba. Musíme holt do utkání vložit i sílu a agresivitu. Je potřeba hodně běhat, vzít to poctivě a nevypustit žádný souboj. Když budeme hrát naplno, výsledek se dostaví. Pak už nehraje roli, nakolik jsme technickým týmem.


Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.