Čtyřiadvacetiletého hráče získala Karviná v létě z Prešova a zprvu jej posílala na rozehrání do třetí ligy. Tam na sebe ale Hatok výrazně upozorňoval, pravidelně býval mezi nejlepšími hráči mužstva, a tak jej trenér Karviné Jozef Weber v půlce podzimu „převelel" zpět do karvinského celku.

V posledním letošním zápase jste zvládli další derby. Těší vás post nejlepšího krajského celku?
Samozřejmě, že těší, snažili jsme se zakončit ten podzim výhrou, a to se podařilo. Pozice nejlepšího týmu kraje je už jen takovým bonusem.

Se svým výkonem jste spokojen?
Celkem ano. Mohlo to být i lepší, pak jsem byl střídán, ale aspoň mám do zimy větší motivaci. Po těch několika zápasech v sestavě jsem si ověřil, že by to snad mohlo jít.

Zprvu jste ale nastupoval hlavně v dresu sousední Orlové ve třetí lize. Proč?
Po konzultaci s trenérem jsme se tak dohodli. Ten přechod do Karviné pro mě nebyl tak jednoduchý, jak jsem si maloval. Ona totiž druhá slovenská liga hodně zaostává za druhou českou. Snad jen čtyři mužstva z naší slovenské soutěže by u vás mohla hrát důstojnou roli. Ale chodilo nás do Orlové víc. Když to šlo, přišli jsme klukům vypomáhat. Celkem se i dařilo, což třeba mně osobně hodně pomohlo.

A vydobyl jste si místo v Karviné. Nevadil vám ani rozdíl mezi MSFL a druhou ligou?
Tam šlo hlavně o to, abych získal zápasovou praxi. Věřil jsem, že když se rozehraju v Orlové a budu na sobě dál makat, že šance přijde.

Celý rozhovor v tištěném vydání Deníku.