„Dohoda byla taková, že pokud všechno klapne, půjdu do toho. Od úterka jsem se zase připravoval s týmem, kluky znám, tak jsme si řekli, že to zkusíme," objasňoval po remíze 1:1 s Brnem rodák z Havířova.

Obavy ze startu jste neměl?
Právě, že ano, tři měsíce jsem nechytal ani přátelák a jen trénoval. Věděl jsem, že zápasová praxe mi chybí. Byl to trochu risk, ale zase se znám natolik, abych věděl, že se do toho dostanu.

Dostal jste se rychle, třeba Litsingimu jste chytil tutovku…
Za to jsem rád, ostatně proto jsem do Karviné přišel, abych taky něco chytil. Nechci dostávat góly. Snažil jsem se ho vytlačit a předvídat, co udělá. Trochu jsem tušil, že kdyby se obtočil kolem Eisiho (kapitána Eismanna), bylo by zle, tak jsem mu zmenšil střelecký úhel. Nakonec mě trefil do nohy.

A ten inkasovaný gól? Okamžitě po něm jste běžel za asistentem rozhodčího a protestoval proti ofsajdu. Za to jste nakonec dostal i žlutou kartu.
Možná byla škoda, že jsem nereagoval lépe. Ta střela byla tečovaná, mohlo se to odrazit jinam, ale bylo to těsně přede mnou. Jestli byl ofsajd, nevím. Asi ne, ale člověk chce v první chvíli nějak zvrátit to rozhodnutí, tak jsem protestoval.

Věřil jste si na okamžitý návrat na české trávníky?
Ale jo, přece jen jsem už něco odchytal. Spíš mě mrzí to, že musel na lavičku Braňo Pindroch. Je to vůči němu kruté, vychytal tady postup, byl nejlepším gólmanem ve druhé lize a hned po jednom zápase šel z brány. On je to super kluk, máme spolu skvělý vztah a doufám, že to oba vnímáme tak, že vyrovnaná dvojice gólmanů je pro tým lepší. Oba jsme tu od toho, abychom Karviné pomohli.

Jak jste návrat na karvinský trávník prožíval? Byl to zase nezvyk nastoupit doma?
Je fakt, že za Karvinou jsem odchytal prakticky jen dorosteneckou ligu, možná jeden zápas ve druhé lize. Chytal jsem hlavně v Baníku,. Ale je krásné hrát zase doma v Karviné. Na zápas jsem se těšil. Nový stadion, super diváci, první utkání. To bylo nevšední. Možná jsem byl i krapet nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Vývoj zápasu vás pohltí.

Jak probíhala spolupráce na hřišti? Kdo teď vlastně během zápasu diriguje obranu? Poslední rok ji řídí Pavel Dreksa, vy jste tím ale také znám.
Já myslím, že to je jedno. Čím více nás bude, tím lépe. Mužstvo, které mluví, hraje. Lepší je mít na place pět hecířů než mlčící tým. Hlavně, abychom nedělali zbytečné chyby, to je podstatnější. Pak je jedno, kdo zrovna spoluhráče diriguje. Já si sem nepřišel hrát na nějakého vůdce a něco tady měnit. Vzadu máme zkušené kluky, kteří o sobě vědí a ví, jak mají hrát.

Celý rozhovor v pondělním vydání Deníku.